Oktobra vidū valdība lems par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpei, tostarp rindu mazināšanai, intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

 

Tas varētu notikt ap 15.oktobri, norādīja Straujuma. Viņa skaidroja, ka papildus tikšot piešķirti vairāki miljoni eiro. Viņa gan nenosauca konkrētu summu.

 

Jau ziņots, ka vairākās Latvijas slimnīcās uz atsevišķiem pakalpojumiem ir beigušās valsts apmaksātās kvotas, kā arī daudzu izmeklējumu veikšanai un pakalpojumu saņemšanai rindas izveidojušās līdz pat gada beigām.

 

Veselības ministrija (VM) vēlas no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pāri palikušajiem līdzekļiem 6,7 miljonus eiro novirzīt slimnīcām, šādi nodrošinot papildu finansējumu dažādiem izmeklējumiem un ārstu konsultācijām, pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

 

Plānots, ka minētie līdzekļi sākotnēji tiks novirzīti šī gada slimnīcu valsts galvoto aizdevumu apmaksai. Šneiders skaidroja, ka slimnīcas kredīta maksājumus savā budžetā jau ir rezervējušas un, novirzot papildu līdzekļus kredīta dzēšanai, veselības aprūpes iestādēm atbrīvotos līdzekļi, kurus novirzīt papildu pakalpojumu nodrošināšanai - ārsta konsultācijām un izmeklējumiem.

Minētā iecere attiektos uz visām Latvijas slimnīcām, kurām izsniegts valsts galvotais aizdevums.\

 

LETA

 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: