Latvijas Zaļā partija (LZP) šodien valdes sēdē vienojusies, kā Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīt aizsardzības ministru un partijas līdzpriekšsēdētāju Raimondu Vējoni.

LZP ietilpst Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS), un ZZS 11.maijā valdes un frakcijas kopsēdē lems par kopīga Valsts prezidenta kandidāta izvirzīšanu.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis atklāja, ka ZZS, izvirzot savu Valsts prezidenta kandidātu, izvēlēsies starp Vējoņa un Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska kandidatūrām.

LZP valdes loceklis Ingmārs Līdaka norādīja, ka Vējoni pazīst praktiski katrā novadā un mērķis ir, lai Vējonis ievēlēšanas gadījumā kļūtu par visas tautas prezidentu. Līdaka pauda pārliecību, ka arī ZZS nolems par Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīt Vējoni.

LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars apliecināja, ka LZP valde vienprātīgi vienojusies par atbalstu Vējoņa kandidatūrai.Vējonim ir paredzēts piektdien, 8.maijā, piedalīties Liepājas partijas (LP) valdes sēdē, lai pēc viņa uzklausīšanas LP varētu līdz 11.maijam pieņemt "tādu vai citādu" lēmumu jautājumā par Valsts prezidenta kandidātu. Kā jau uzsvērts, otrs LZP virzītais kandidāts Sesks pārstāv LP.

Jau vēstīts, ka Vējonis būtu atbilstošs pretendents Valsts prezidenta amatam savas ilglaicīgās pieredzes dēļ valdībā un starptautiskajā jomā, uzskata LZP Saeimas deputāti.

Saeimas deputāts, veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) norādīja, ka Vējonis, kurš publiski nosaukts kā potenciālais Valsts prezidenta amata kandidāts, ir ļoti pieredzējis politiķis ar ilglaicīgu darba pieredzi, ieņemot vairāku jomu ministru amatus. To uzsvēra arī vairāki citi parlamentārieši - Artis Rasmanis (ZZS), Jānis Trupovnieks (ZZS), Ingmārs Līdaka (ZZS) un Kārlis Seržants (ZZS).

Trupovnieks atzina, ka Vējonis sevi labi parādījis kā ilgstošs politiskais darbinieks, gan ieņemot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu, gan pildot aizsardzības ministra pienākumus.Taujāti par Vējoņa starptautisko pieredzi, Belēvičs, Trupovnieks un Seržants uzsvēra politiķa darbu, vadot Baltijas Asambleju un strādājot vairākās starptautiskās parlamentāriešu organizācijās. Rasmanis un citi parlamentārieši vērsa uzmanību, ka potenciālais kandidāts attiecīgo pieredzi guvis arī aizsardzības ministra amatā, tostarp veidojot sakarus NATO.

Līdaka un Belēvičs arī norādīja, ka Vējonis ir ticis ievēlēts Saeimas deputāta amatā, kas liecina par saņemto tautas uzticību. Tāpat esot jāņem vērā politiķa gūtā ilglaicīgā pieredze LZP līdzpriekšsēdētāja amatā.Kā ziņots, Vējonis ir gatavs kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, 5.maijā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" apstiprināja ministrs.Jau vēstīts, ka valdošās koalīcijas partneri par Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam lems, ja ZZS viņu oficiāli izvirzīs, tomēr pagaidām būtisku iebildumu pret šo kandidātu neesot.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: