Saeimā atkārtoti atbalstīti grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), paredzot par attaisnotajiem izdevumiem noteikt arī interešu izglītības programmu apgūšanu bērniem.

Paredzēts, ka šādas izmaiņas stāsies spēkā 2016.gadā. Tas nozīmē, ka Ministru kabineta noteiktajā apmērā varēs atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par interešu izglītības programmu apgūšanu bērniem.

Pašlaik par attaisnotajiem noteikti arī izdevumi par izglītības iegūšanu, kā arī par medicīnas un ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu.

 

Tāpat likumprojekts paredz noteikt, ka ar IIN neapliek summas, kas ziedojuma vai dāvinājuma veidā nodotas politiskajai partijai vai politisko partiju apvienībai un kas kopā taksācijas gada laikā nepārsniedz to attaisnotajos izdevumos ietveramo izdevumu summu, kādu noteicis Ministru kabinets.

 

Sākotnēji bija paredzēts par attaisnotiem izdevumiem noteikt ziedojumus partijai, kas nepārsniedz vienas minimālās mēneša darba algas apmēru, tomēr šodien deputāti vienojās mainīt likumprojektā noteikto.

Grozījumi likumā par ziedojumiem partijām rosināti, ņemot vērā Valsts prezidenta Andra Bērziņa likumdošanas iniciatīvu politisko partiju sistēmas pilnveidošanai. Ar labvēlīgāku nodokļu mehānismu mazu summu ziedotājiem plānots veicināt saikni starp sabiedrību un politiskajām partijām, teikts likumprojekta anotācijā.

Kopumā Saeima vērtē vairākus likumprojektus, kuros iekļauti prezidenta ierosinājumi politisko partiju sistēmas izmaiņām, tostarp priekšlikums palielināt valsts finansējumu partijām.

 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: