Iedzīvotāji apšauba Ventspils novada domes  jūnija beigās apstiprināto siltumenerģijas ūdens un kanalizācijas tarifu likumību.

Ventspils novada dome jūnija sēdē apstiprināja siltumenerģijas, ūdens un notekūdeņu tarifus Ances, Tārgales, Jūrkalnes, Usmas, Zlēku, Puzes un Popes pagastos un Piltenes pilsētā. Tie stāsies spēkā ar 2010.gada 1.oktobri. Savukārt, pagasta pārvaldēm tika uzdots par šīm izmaiņām paziņot iedzīvotājiem.

Pēc paziņojuma saņemšanas Ventas Balss redakcijā vērsās sašutis novada iedzīvotājs, apšaubot jauno tarifu likumību. Viņa izpratnē pašvaldības rīcība ir klaji prettiesiska, jo novada domes noteiktā maksa par siltumu, ūdeni un kanalizāciju nav saskaņota ar sabiedrisko pakalpojumu regulatoru.

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks skaidro, ka tarifi ar sabiedrisko pakalpojumu regulatoru jāsaskaņo tikai gadījumos, ja pašvaldība pērk pakalpojumu no uzņēmuma. Ja pašvaldība pakalpojumu nodrošina pati, tarifi ar regulatoru nav jāsaskaņo. Līdz ar to viss ir noticis likuma ietvaros. Pārmetumus par likumu neievērošanu, apstiprinot tarifus, Mucenieks pilnībā noraida.

Kā stāsta Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Mārtiņš Libkovskis, tarifi bija jāpārskata, jo daudzviet tie neatbilda patiesajām izmaksām. Jūrkalnē un Ancē iedzīvotājiem tagad par ūdeni būs jāmaksā mazāk. Savukārt citviet kā atklājies veicot aprēķinus, pašvaldības dotējušas iedzīvotājus un tarifu bijuši nepamatoti zemi. Šobrīd tie pielīdzināti reālajām izmaksām.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: