Ugālniece Inese Rumpa ir viena no 12 Latvijas bibliotekāriem, kuras radošā ideja atzinīgi novērtēta un kurai būs iespēja šoruden trīs nedēļas mācīties ASV un vienu nedēļu iepazīt bibliotēku darbu kādā no Eiropas valstīm.  

Šī gada janvārī valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas (KIS) projekta Trešais tēva dēls ietvaros aicināja ikvienu Latvijas publisko bibliotēku iesniegt izvērtēšanai savas novatoriskās idejas. Pēc to rūpīgas analīzes Latvijas pieteikums tika sagatavots un nosūtīts Mortensona centram (Ilinoisas Universitāte, ASV). Tikai divas valstis – Latvija un Rumānija – ieguva iespēju deleģēt bibliotekāru grupas uz apmācībām ASV.

Septembrī 3 nedēļu apmācību programmā Amerikā un vēl vienu nedēļu kādā no Eiropas valstīm (pagaidām nav vēl precīzi zināms, kurā) piedalīsies 12 Latvijas bibliotekāri. Apmācību rezultātā paredzēta bibliotēku inovatīvo ideju ieviešana dzīvē projektu veidā, tam piesaistot Bila un Melindas Geitsu fonda (BMGF) finansējumu.

Inese Rumpa ir gandarīta par iespēju piedalīties mācībās. Viņas valsts aģentūrai KIS aizsūtītā ideja ir rast iespēju cilvēkiem bibliotēkā izdrukāt fotogrāfijas.

Tādu nepieciešamību viņa novērojusi, piemēram, kad bibliotēkā vērsies usmenieks Andrejs Ķeizars, viņš vēlas izveidot kureliešu muzeju un vāc no cilvēkiem senas fotogrāfijas. Tik ļoti noderētu iespēja tās ieskenēt, datorā apstrādāt un izdrukāt!

Ārvalstīs Rumpa mācīsies rakstīt starptautiska līmeņa projektus un idejai piesaistīt starptautiskus investorus. Bibliotekāri strādās grupās, katrā būs 4 cilvēki. Grupai būs jāizvēlas viena kopīga ideja un tā jāizstrādā. Tādējādi mācību noslēgumā Latvijai taps 3 gatavas idejas, kam tiks piesaistīts arī BMGF finansējums, un tās tiks ieviestas konkrēto bibliotēku darbā. Plānots, ka kopā ar Inesi projektu izstrādās bibliotekāres no Saldus, Pūres un Ezerniekiem.

Ugāles bibliotēkas vadītāja Ausma Zvingule Inesi raksturo kā ļoti mērķtiecīgu, kārtīgu, precīzu un radošu darbinieci. Viņa ir laipna pret lasītājiem un savā darbā labprāt izmanto moderno tehnoloģiju dotās iespējas. «Bibliotekāre ar lielo burtu,» vērtē Zvingule.

Inese bieži aizraujot pārējās kolēģes ar labām idejām. Viena no tām ir dziedāšanas pasākumi bibliotēkā, kas aizsākās pērn pavasarī. Nupat finansējumu dziedāšanas pasākumu organizēšanai nolēmis piešķirt Kultūras Kapitāla fonds. Saistībā ar dziedāšanu Rumpai jau prātā nākamā ideja – viņa aicinās pagasta iedzīvotājus īpašā kladē rokrakstā ierakstīt ugālnieku mīļākās dziesmas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: