20. janvārī plkst. 17 Jūrkalnes tautas namā iedzīvotāji aicināti uz tikšanos ar novada vadību. Viens no jautājumiem būs par Kuldīgas novada domes lēmumu iekļaut savā teritorijā Jūrkalni.

Klātesošie varēs izteikt savu viedokli par šo tēmu.

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks Kuldīgas novada domē pieņemto lēmumu par suitu novada izveidošanu, iekļaujot tajā arī Jūrkalni, komentē šādi: "Domāju, tas ir nekorekti, jo pirms šāda lēmuma pieņemšanas Kuldīgas novada kolēģiem vajadzēja vispirms to darīt zināmu mums. Neesam saņēmuši ne telefona zvanu, kas liecinātu par vēlmi pievienot Kuldīgas novadam Jūrkalni, nemaz nerunājot par Kuldīgas novada domes lēmumu, kas ir pieņemts 19. decembra domes sēdē. Savukārt ar Ventspils pilsētas domi administratīvi teritoriālās reformas jautājumu kontekstā mums ir laba komunikācija – viens otram paziņojam par savu nostāju un apstiprinātajiem dokumentiem. Iespējams, Kuldīgas novada dome raugās uz Jūrkalni kā prestižu vietu ar pieeju pie jūras, līdz ar to Kuldīgai būtu iespēja startēt piekrastes projektu konkursos – tāpēc tai ir vajadzīgs Ventspils novada pagasts. Cita iemesla neredzu.

Uzskatu, ka suitu kultūrvēsturisko telpu daudz vairāk stiprina pašreizējais modelis, jo tagad to finansiāli atbalsta Alsungas, Ventspils un Kuldīgas novads. Ja atbalstu sniegs viena pašvaldība, tas būs mazāks nekā tagad, kad to darām kopīgi. Nedomāju, ka jūrkalnieki būs ieguvēji, pievienojoties Kuldīgas novadam. Mēs neesam gatavi atdot Jūrkalni, jo kopš novada izveidošanas šā pagasta attīstībā ir investēti 1,8 miljoni eiro, bet, ja Jūrkalnes iedzīvotāji lems, ka viņi Ventspils novadam nejūtas piederīgi, šis viedoklis būs jārespektē."    

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    STOPVACZISM 13.01.2020, 11:27:45

    Principā tas ir smieklīgi. )))
    Teritorijas reiderisms.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: