Tiks svinēti Dzelzceļnieku ielas svētki

Šodien, 10:49
|
StrettaART/Ventas Balss
Foto: Iesūtīts foto

Dienu pēc Jūras svētkiem, 12. jūlijā no plkst.12.00 ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz Dzelzceļnieku ielas svētkiem un opermūzikas koncertu. Pasākums tiek organizēts ar mērķi popularizēt Dzelzceļnieku ielu kā radošu un kultūrvēsturisku pilsētvides teritoriju, vienlaikus stiprinot vietējās kopienas iesaisti pasākuma norisē. 

Dienas garumā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē, ielūkoties Dzelzceļa stacijas ēkā, kurā tiks izvietota tematiska izstāde, piedalīties radošajās darbnīcās, baudīt svētku tirdziņu, pieteikt dalību novusa turnīrā, ieskatīties vietējo iedzīvotāju pagalmos “atvērtās sētas”. Uz svētku skatuves, kas tiks izvietota stāvlaukumā iepretim Stacijas ēkai, būs skatāmi amatierkolektīvu un jauno mākslinieku priekšnesumi, kā īpašie viesi – suitu sievas – “Maģie suiti”.

Pasākumu kulminācija – opermūzikas koncerts. No plkst. 16.00 Stacijas laukumā izskanēs otrais Ventspils Brīvostas pārvaldes atbalstītais opermūzikas koncerts. Tajā izskanēs populārākās operārijas un dueti no pasaules operas klasiķiem kā arī skaistākās melodijas no operetēm un mūzikliem.

Koncertprogramma veido daudzkrāsainu, visaptverošu ceļojumu cauri Eiropas opermūzikas vēsturei. Tajā piedalīsies Latvijā pazīstami dziedātāji – bass Edgars Ošleja, kurš ir viens no savas paaudzes spilgtākajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem, Anastasija Dolgoņenko sevi spoži apliecinājusi Operetes teātrī, atveidojot titullomu Franca Lehāra lomu operetē “Džudita”, Viktorija Majore ir viena no aktīvāk koncertējošām dziedātājām, kura vienlīdz pārliecinoši spēj izpildīt opermūziku, laikmetīgo un kamermūziku. Kā arī tenors Juris Jope, publikai pazīstams kā harismātisks skatuves mākslinieks ar izcilu aktiermeistarību un suģestējošu tembru. Koncerta koncertmeistars, daudzu starptautisko konkursu laureāts, plaši koncertējis Eiropā, ikgadējs Ventspils PIANO starptautisko meistarklašu organizators - Endijs Renemanis. Programmu papildinās jaunie Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventi Laura Mitlere un Magone Pujēna, koncertmeistars Andrejs Grīnbergs.

Pasākums “Dzelzceļnieku ielas svētki un opermūzikas koncerts” tiek organizēts ar Ventspils Brīvostas pārvaldes, Ventspils kultūras nama, Ventspils Sporta pārvaldes, Valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" atbalstu. Visas aktivitātes un opermūzikas koncerts ir bez maksas. Pasākumu organizē biedrība “StrettaART”

Komentāri (0)

Lasi vēl