Poproka grupa “Bukte” pēc neliela klusuma perioda izdod jaunu dziesmu “C’est la vie” ar iespaidīgu mūzikas videoklipu, kas ir pēdējais puzles gabaliņš no gaidāmā albuma “Svētā Govs Zvana Hronikas”.

Dziesma “C’est la vie” ir stāsts, kuru katrs klausītājs var interpretēt pa savam - neveikls randiņš, iepriekšējās nakts notikumu atspoguļojums vai cīņa ar savu iekšējo “es”. Lai arī kā būtu, zemapziņā vienmēr skan jautājums: “Vai vajag?”, tāpēc šoreiz Bukte izlemj klausītāja vietā un atbild ar diviem spēcīgiem vārdiem - “Jā, vajag!”. Lai gan nosaukums ir franču valodā un tulkojumā nozīmē “tāda ir dzīve” jeb grupas interpretācijā - “dzīvīte, dzīvīte”, pati dziesma skan latviešu valodā.

“Tas ir stāsts par sevis kontrolēšanu un spēku pateikt “nē”. Katram no mums metaforiski uz viena pleca sēž enģelis, uz otra - velns, un tie savā starpā cīnās. Dažreiz velns pārņem virsroku brīžos, kad esi nedaudz vājš vai emocionāli nestabils. Mēs bieži nonākam situācijās, kur sev pajautājam: “Vai man tiešām šo vajag?” un, ilgi nedomājot, iekšējā atbilde ir: “Jā, vajag”. Lai gan nepārprotami ir situācijas, kurās šādai rīcībai ir pozitīvas sekas, lielākoties vēlāk parādās nožēla un pārmetumi sev”, stāsta grupa.

Mūzikas video ir realizējuši Marks Landmanis un Ritvars Bluka, kuri jau iepriekš sadarbojušies vairākos projektos. Videoklipa mērķis ir parādīt cīņu ar sevi un savu iekšējo pasauli, kad alter-ego jeb ne tik labā tevis versija cenšas izlausties un pārņemt tavu prātu. Klips ir sava veida turpinājums dziesmas “Ārprāts” videoklipam, kurā tika attēlotas grupas dalībnieku otrās personības.

“Stāsts iesākas ar parastu darba dienu ofisā līdz brīdim, kad mums rokās nonāk veca hronika, kas šajā gadījumā reprezentē topošo albumu. Kad tiek nosaukta īpaša parole, tā atslēdz mūsu alter-ego pasauli un ļauj šīm personībām atkal izlausties, cenšoties pārņemt mūsu prātu. Noslēdzoties klipam, mūsu īstās personības uzvar cīņu un iesprosto savus nelabos tēlus atpakaļ hronikā”, par mūzikas videoklipu atklāj Bukte.

Grupa “Bukte” 2024. gada februārī izdeva debijas albumu “Bēdu Ieleja”, un kopš februārī izlaistā singla “Stokholmas Sindroms”, kā arī koncertēšanu visas vasaras garumā, aktīvi strādājusi pie otrā albuma “Svētā Govs Zvana Hronikas”, kas publikai būs pieejams jau 28.novembrī. Grupa ar jauniem skaņdarbiem būs dzirdama Lirisko Ģēniju Minifestivālā šī gada 5.decembrī Angāra koncertzālē kopā ar Athodi Brīnumzemē.

Dziesma “C’est la vie” ir pieejama visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: