Valdība šodien lēma no 12. janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu, tomēr bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk būs slēgtas, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Viņa pavēstīja, ka klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas, bet pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis atzīmēja, ka šī brīža situācijā bibliotēku darbs, izsniedzot grāmatas lasītājiem, ir akūta nepieciešamība, it īpaši laikā, kad grāmatnīcu darbība klātienē nav atļauta.

"Bibliotēkām ir laba pieredze jau pavasara ārkārtējās situācijas laikā, kad tās spēja nodrošināt pilnībā drošu, arī bezkontakta grāmatu izsniegšanu. Bibliotēkas darbosies, ievērojot KM izstrādātās vadlīnijas," pauda ministrs.

Kokale uzsvēra, ka kultūrizglītības procesu nodrošināšana, tai skaitā individuālo nodarbību norise, līdz 25. janvārim tiek turpināta attālināti. Savukārt profesionālās ievirzes kultūrizglītības iestādes var atsākt mācības attālināti 11. janvārī vai arī 25. janvārī, kad būs noslēdzies pagarinātais ziemas brīvlaiks 1. līdz 4. klases skolēniem, paredzot mācību gada pagarinājumu.

Arī amatiermākslas kolektīvi darbību varēs turpināt tikai attālināti - kultūras centros un citās kultūrvietās individuālo klātienes mēģinājumu norise nolūkā ierobežot Covid-19 izplatību nav pieļaujama.

Profesionālajos darba kolektīvos kultūras jomā - teātros, koncertorganizācijās, muzejos, arhīvos, kultūras centros un citos - darbu klātienē vēlams turpināt vienīgi tiem darbiniekiem, kuri iesaistīti tiešraižu translāciju vai ierakstu sagatavošanas nodrošināšanā, bet pārējiem darbiniekiem - strādāt attālināti.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Vilis Skuja XVI Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Labi,ka tā.Būs nodarbe garajos ziemas vakaros.
  Slikti,ka avīzes palasīties joprojām nevarēs.Papīra formātā tomēr ierastāk,nekā elektroniski.

 • -8
  Pilsēta Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tagad visi krītam ceļos un pateicamies valdībai par to ka atļāva lasīt.
  Nepaies ne pus gads līdz atļaus pirkt naglas.

 • 0
  AN Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=83781&ident=1124981

  https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=118480&ident=1172049&c=1&c=4&c=3

 • -10
  Brīvība Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Ka tad tā?
  Līdz šim grāmatas skaitījās briesmīgākais koronkas pārnēsātājs, ka aizliedza to apmaiņu pat neklatienē,
  tipa visi kas pieskaras tām, -
  mirst mokās pie aparātiem,
  un nu pēkšņi vairs ne!
  Kovidpakalpīgie pseidozinātnieki ko jaunu izfunktierējuši?
  Jeb pamainījās mērkaķdresūras metodikas?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: