Trešdien, 21. janvārī, Mēmeles sporta namā Bauskā notika pirmā Latvijas Basketbola līgas finālistu tikšanās. "VEF Rīga" (4-2) zaudēja BK "Ventspils" (10-1) ar rezultātu 85:90. Ventspilnieki nosargāja līderpozīcijas, nostumjot rīdziniekus uz ceturto vietu. Nākamā abu komandu tikšanās notiks 18. februārī Ventspilī.

Pirms spēles bija zināms, ka uzvarētāji regulāro sezonu turpinās līderu godā. Neveiksmes gadījumā Ventspils noslīdētu uz trešo vietu aiz VEF un Liepājas, savukārt rīdzinieku zaudējums nostumtu viņus vēl par pozīciju zemāk. Piepildījās Ventspilij labvēlīgais variants. Kurzemnieki uzvarēja ceturtajā savstarpējā spēlē pēc kārtas, duelī panākot 26-22 savā labā.

Lejasmeiera trāpījums no groza apakšas un Bārnīsa divi punkti ar sodu minūtes laikā panāca Ventspilij piecu punktu pārsvaru – 0:5. VEF atspēlēšanos sekmēja uzbrucēji, kā arī ātrais spēles temps. Mejera pielabotais “tap-in” metiens, Timmas trīspunktnieks un danks izlīdzināja rezultātu – 7:7. Sekoja divas vadības maiņas. Robinsons pirmo reizi izvirzīja priekšā VEF, savukārt pretējā pusē pirmo tālmetienu pret bijušo komandu trāpīja Kristaps Janičenoks – 9:10. Tūlīt sekoja vēl divas vadības maiņas. Ventspils jaunais saspēlnieks Gikass piegādāja bumbu Grantam, kurš ietrieca to grozā no augšas – 11:12. Ceturtdaļas pēdējās piecas minūtes VEF pabeidza ar izrāvienu 17:9. Timma iemeta otro tālmetienu, savukārt Zaķis, Lauerijs un Robinsons efektīvi uzbruka soda laukumā – 29:22.

Otrās ceturtdaļas sākumā Zaķis turpināja plosīt Ventspils groza apakšu, panākot mājiniekiem vienpadsmit punktu pārsvaru – 33:22. Sekoja pāris minūšu klusums, abām komandām apmainoties ar nesekmīgiem uzbrukumiem. Klusēšanu pārtrauca Ates tālmetiens, taču spēles gaitu tas nelauza. Ventspilnieki saņēma tehnisko piezīmi. Lauerijs soda metienu nerealizēja, bet bumbas kontrole beidzās ar Fala danku – 37:27. Ventspils opcijas uzbrukumā uzlaboja Žaņa Peinera iesaiste. Universālais aizsargs guva punktus pats, izprovocēja pārkāpumus un sameklēja laukumā partnerus. Līdz puslaika beigām Peiners sadeldēja starpību līdz četriem punktiem, tomēr pēdējo grozu guva Timma – 47:41.

Perfekta bumbas izspēle trešās ceturtdaļas ievadā noslēdzās ar diviem Gražuļa punktiem. Pretējā pusē kļūdījās VEF uzbrukums, Bārnīss ātrajā izrāviena nopelnīja divus soda metienus un starpība strauji saruka – 47:45. VEF atbildēja ar ātru Mejera tālmetienu. Ventspils turpināja labi kustināt bumbu, savukārt rīdzinieki uzbrukumu noslēgumos vairāk spēlēja viens pret vienu. Kādu brīdi rezultāts svārstījās 3-5 punktu robežās. Trešās ceturtdaļas vidū ventspilniekiem izdevās izrāviens 0:8. Izcēlās Kristaps Janičenoks. Viņa divpunktnieks, pārķertā bumba un piespēle Akselim Vairogam izvirzīja kurzemniekus vadībā – 56:59. Robinsona tālmetiens pēc minūtes pārtraukuma atjaunoja līdzsvaru – 59:59. Līdz ceturtdaļas beigām amerikāņu aizsargs trāpīja vēl trīs trīspunktniekus, nodrošinot minimālu pārsvaru rīdziniekiem – 68:67.

Izšķirošajā ceturtdaļā Ventspili turpināja vilkt Janičenoks, Peiners un Grants. Viņu pašatdeve pārmāca Robinsona superspēli. VEF aizsargs turpināja žilbināt, ceturtajā ceturtdaļā turpinot gūt vidēji punktu minūtē. Robinsona tālmetiens nedaudz vairāk kā minūti pirms spēles beigām samazināja Ventspils pārsvaru līdz minimumam (81:82), taču nākamos sešus punktus guva ventspilnieki. Viesi izmantoja vairākas VEF kļūdas, Grantam un Bārnīsam panākot plus septiņi – 81:88. Atlikušajās 49 sekundēs rīdzinieki neatspēlējās, kopvērtējumā nokrītot uz ceturto vietu.