27. aprīlī plkst. 17.00 Ventspils Jaunrades namā skanēs dziedātāju balsis, jo divpadsmit Ventspils pilsētas kori, viens novada koris un divi Kuldīgas novada kori izdziedās savu repertuāru XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koru skatē.

Latvijas koru skates ir sākušās 2013. gada 6. aprīlī un tajās jauktie, sieviešu, vīru un senioru kori rāda savu māksliniecisko līmeni un gatavību vasarā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem. Skatēs, kuras turpināsies līdz 19. maijam, piedalīsies 390 kori no visas Latvijas.

Latvijas koru skates vērtēs Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta „Līgo” mākslinieciskie vadītāji, Dziesmu un deju svētku virsdiriģenti Aira Birziņa un Ivars Cinkuss, kā arī Dziesmu svētku virsdiriģenti Kaspars Ādamsons, Mārtiņš Klišāns, Sigvards Kļava, Mārtiņš Ozoliņš, Romāns Vanags, Jānis Zirnis, Goda virsdiriģents Juris Kļaviņš, Latvijas Nacionālā kultūras centra koru eksperts Lauris Goss un citi.

Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertā 7. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē varenā kopkorī dziedās 250 jauktie, 75 sieviešu, 26 vīru, 40 senioru un arī diasporas kori – kopā ap 13 000 dziedātāju.

„Kopkorī Mežaparka Lielajā estrādē katru kori nevaram identificēt, taču skates ir iespēja katram parādīt savu krāsu un toni. Sajūtas, kas, dziedātājiem piedaloties skatēs, dominē, ir cerība, satraukums, prieks, vilšanās un gandarījums,” stāsta Dziesmu un deju svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns.

Koru skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: