Apelācijas tiesa 28.septembrī skatīs krimināllietu par Ventspils alternatīvās aprūpes centra "Žēlsirdības māja" klientu seksuālu izmantošanu, informēja Ventspils tiesas pārstāve Dace Grauziņa.

Apelācijas instancē lietu skatīs Kurzemes apgabaltiesa.

Ventspils tiesas spriedumu, ar kuru "Žēlsirdības mājas" bijušais darbinieks atzīts par vainīgu četru centra klientu seksuālā izmantošanā, piespriežot viņam septiņu gadus cietumā, pārsūdzējis gan pats apsūdzētais, gan trīs cietušie. Saņemts arī protests no prokurores Inetas Vīnšteinas, kura apsūdzētajam prasīja piespriest bargāku sodu - brīvības atņemšanu uz 13 gadiem.

Jau ziņots, ka Ventspils alternatīvās aprūpes centra "Žēlsirdības māja" bijušajam darbiniekam, kurš atzīts par vainīgu četru centra klientu seksuālu izmantošanā, Ventspils tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un probācijas uzraudzību uz trim gadiem. Tiesa arī nolēmusi piedzīt no apsūdzētā cietušajiem izmaksāto valsts kompensāciju 5075 eiro apmērā, kā arī 891 eiro valsts nodrošinātā aizstāvja darba apmaksai. Tāpat nolemts piedzīt kaitējuma kompensācijas par labu diviem cietušajiem - attiecīgi 2740 eiro un 2705 eiro apmērā.

Kā informēja Ventspils tiesā, šajā krimināllietā cietušo statuss ir četriem vīriešiem, no kuriem jaunākais dzimis 1990.gadā, bet vecākais - 1953.gadā. Bijušais centra darbinieks ir kāds 1973.gadā dzimis vīrietis, kurš apsūdzēts par seksuālu darbību veikšanu un mēģinājumiem veikt šādas darbības ar centra klientiem, izmantojot viņu bezpalīdzības stāvokli, laika posmā no 2012.gada jūlija līdz 2015.gada novembrim. Vīrietis apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 160.panta 1.daļas un 2.daļas par seksuālām darbībām, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo. Saskaņā ar KL 15.pantu vīrietis apsūdzēts arī par šādu darbību mēģinājumu epizodēm.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -1
  Milda Reimane 20.07.2017, 10:35:22

  Domaju pie atbildibas jasauc ari braznika,jo vina nenoliedz ka neko nezinaja tas nozime ka nekontroleja paridaritaja uzvedibu pildot darba pienakumus bet regulari gan prese rakstija ka bernunama netiek berni pareizi audzinati neatceros vairs ka vini ar viru tur isti izteicas bet merkis bija saprotams ka pasi sevi slavinaja ka veic loti labu darbu .Iznak ka vini nav sekojusi lidz savu darbinieku attieksmei pret slimiem jauniesiem vai kautka ta

 • -3
  Kurzemnieks 20.07.2017, 10:46:51

  Katrs atbild par saviem slktajiem darbiem.

  Un, cik zināms, aizskartie nabadziņi taču paši ļāvās nešķīstībai ar šo tipu, acīmredzot Bražņikiem nesūdzoties,
  līdz kamēr kāds šos pamudināja viņu atmaskot.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: