No sākotnēji labi iecerētās nodokļu politikas reformas Latvijā faktiski ir sanācis čiks, intervijā sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

"Pašreizējais variants ir vairāku politisko partiju kompromisa lēmums, kā rezultātā tā saucamā reforma ir atšķaidīta un faktiski ir izkalts čiks," teica Rimšēvičs.

Pēc viņa sacītā, šobrīd vairāk var runāt nevis par nodokļu politikas reformu, bet gan par 2018.gada budžeta projektu. "Ja tā būtu reforma, es nekādā gadījumā nerunātu par to, ka būtiski pieaug budžeta deficīts, pieaug arī parāds. Tas vienkārši šobrīd ir nākamā gada budžeta projekts," minēja Latvijas Bankas prezidents.

Rimšēvičs arī atzīmēja, ka ir īstenojies tas no kā Latvijas Banka iepriekš visvairāk baidījās, proti, nodokļu vide Latvijā mainās katru gadu un tā ir neprognozējama. "Ir pāriets pāri faktiski visiem iespējamajiem nodokļiem. Tas ir tas, no kā mēs visvairāk baidījāmies, ka atkal būs kārtējā reize, kad Latvijā tiek mainīti spēles noteikumi, uzņēmēji nezina, ar ko rēķināties, pie tam lietas ir samērā būtiski samudžinātas," pauda Latvijas Bankas prezidents.

Viņš piebilda, ka Latvijas valsts ir nesakārtotās veselības sistēmas ķīlnieki. "Lietas līdz maijam gāja labi, bet maija sākumā mēs redzējām, ka tās sāk buksēt. Paskatoties dziļāk jeb pievelkot tuvāk, mēs sapratām, ka faktiski esam nesakārtotās veselības sistēmas ķīlnieki, kura beigu beigās tika piekabināta pie šīs tā saucamās reformas. (..) Tad arī sākās visa tā mētāšanās un beigu beigās visām pozitīvajām lietām, kas bija plānotas, - konkurētspējas uzlabošana, ēnu ekonomikas mazināšana - faktiski tika pārvilkta svītra," sacīja Rimšēvičs.

"Ir drusku žēl. Ir jādzīvo tālāk. Ceru, ka cilvēki ar laiku ieklausīsies un sapratīs, ka Latvijā ir nepieciešama valsts apdrošināšanas medicīna, nevis kaut kāda fikcija ar kaut kādu 1%, kas kaut kur mistiski uzskaitīsies, un neviens nesapratīs, kas viņam pienākas. Vienvārdsakot, mēs dzīvosim pa vecam un turpināsim naudu mest melnā caurumā," uzsvēra Latvijas Bankas prezidents.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās plānotās nodokļu reformas likumprojektus.

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • -2
  Anita 13.07.2017, 15:20:22

  Vai tiešām mūsu valstij nav neviena parauga no citām valstīm kā sakārtot valstī lietas ,lai cilvēki šeit gribētu dzīvot , būtu droši par rītdienu un varbūt pat varētu atgriezties tie ,kuri aizbraukuši svešumā .Tāda sajūta , kā kad pa istabu ,lai to sakārtotu ,skrien viens aptracis demolētājs un nevar un nevar neko sakārtot, nu tāda izskatās Latvija, liekas, ka nu jau sakārtos , bet rezultātā viss ir vēl sliktāk, kā pirms sāka ko darīt.Bet varbūt tomēr tas tiek speciāli darīts?

 • 0
  Joker 13.07.2017, 18:21:29

  IR! ...un tālu nav jāskatās... Tā pati Igaunija ir tālu priekšā un piemēru pēc kuriem vadīties lai līdzinātos ir ļoti daudz.
  Korupcija ņem savu. Par tautu neviens nedomā ;( Kā piebāzt savas kabatas ir svarīgāk. Skarbi, bet taisnība.

 • 0
  guntis 403 13.07.2017, 15:55:26

  Kārtējais valdības BRĀĶIS !!! Ja es savā darbā uztaisu brāķi,man par to nemaksā un par savu naudu tas jāizlabo! Šaubos,ka valdība kautko zaudēs dēļ slikta darba.....Galvenais imitēt,ka strādā!

 • -5
  huligāns 13.07.2017, 17:54:39

  neko jaunu nepateici gunti 007

 • -1
  guntis 403 13.07.2017, 18:16:30

  Diemžēl tā ir! Apnicis uz tiem nobarotiem mūļiem skatīties.

 • -1
  guntis 403 13.07.2017, 18:20:41

  Un tas melnais caurums,par kuru runā Rimšēvics,droši vien domāta saima.

 • -1
  Anita 13.07.2017, 19:21:45

  huligān, tu vispirms apdomā labi ,kas tad es tavuprāt esmu , citādi tāda nesaprašanās .Par tevi viss ir skaidrs , nez no kuras klīnikas izlaists Victor Def ar visiem saviem izlēcieniem , laikam jau nav ārstējams , diemžēl.

 • -1
  Frīdis 15.07.2017, 17:15:10

  Melnais caurums ir ZZS ! Kurš apcērpot medicinu , izglītību , mākslīgi iztaisa budžeta pārpalikumu , un šo pārpalikumu savāc sev otršķirīgām un citām bezjēdzīgām vajadzībām ! Tā bija un tā būs, kamēr aitas un auni balsos par valsts un tautas apzadzēju partijām !

 • 0
  Krišs Daugulis 14.07.2018, 14:43:02

  Kā man patīk rimševiča paškritika...
  ...caurums, un pietam melns...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: