Pirms sešiem gadiem radusies ideja veidot Kurzemes Akadēmiju atkal celta gaismā.

2004. gadā Ventspils Augstskola, Ventspils dome, muzejs un Zinātņu akadēmija parakstīja deklarāciju par sadarbību zinātniskās darbības veicināšanā Kurzemē. Tās bija labas ieceres, kuras toreiz netika līdz galam realizētas. Tagad ideja atkal atdzimusi un tai, visticamāk, būs turpinājums, kas izpaudīsies konkrētos darbos.

«Runa nav par mācību iestādi vai programmu, runa ir par starpjomu pētījumiem, sadarbību starp zinātniekiem, kas saistīti ar Kurzemi, kā arī zinātnes popularizēšanu,» skaidro VeA rektors Jānis Vucāns.

Jūlija sākumā Ventspils Augstskolā tikās pārstāvji no iestādēm, kuras Kurzemē nodarbojas ar zinātniekiem pētījumiem. Piedalījās Ventspils Augstskolas, Liepājas Universitātes, Stendes Graudaugu selekcijas institūta, Slīteres nacionālā parka un Kurzemes muzeju pārstāvji.

Tikšanās mērķis bijis apzināt, kādas zinātniskās aktivitātes Kurzemē notiek patlaban un kādas ir pētījumu tēmas, kas saistītas ar Kurzemi, skaidro VeA rektors Jānis Vucāns.

Tika apspriestas arī iespējas kopīgi īstenot starpdisciplinārus pētījumus, kuros vienas jomas zinātnieki palīdzētu citiem, tādējādi radot jaunus atklājumus Kurzemē un ar šo reģionu saistītām tēmām. Piemēram, arheoloģiskajos izrakumos Puzes pilskalnā atrastos pārogļojošos graudus varētu pētīt ne tikai vēsturnieki, bet arī Stendes graudaugu pētniecības institūts. Savukārt Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centra radīti satelītattēli varētu arheologiem vairāk pastāstīt par izmaiņām zemes reljefā.

Zinātnieki vienojušies, ka turpmāk tikšanās notiks apmēram vienu reizi mēnesī. Perspektīvā akadēmijai varētu pievienoties arī Lietuvas zinātnieki. Tāpat varētu notikt zinātniskie lasījumi.  

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: