Valdība un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji vienojušies par kompromisu pedagogu darba apstākļu uzlabošanai, un plānotais pedagogu streiks tiks atcelts, paziņojušas amatpersonas.

Jau ziņots, ka ceturtdien Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pedagogu atalgojumu jautājumā piedāvāja vēl vienu alternatīvu risinājumu - papildus finansējumu 56,5 miljonu eiro apmērā no valsts budžeta, kas tika piedāvāts jau iepriekš, kā arī 12 miljonu apmērā no pašvaldības budžetiem.

Tomēr LIZDA padome ceturtdienas vakarā izlēma, ka jaunais valdības piedāvājums ir labvēlīgāks, bet joprojām netiek izpildīta prasība par pedagogu atalgojuma pieauguma grafika ievērošanu, tādēļ lēmums par streiku netika atcelts.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga iepriekš norādīja, ka piektdien tikšanās laikā arodbiedrība centīsies pārliecināt Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, ka ir svarīgs valdības lēmums, kas uzliek pa pienākumu nākamajai valdībai, budžeta veidošanas procesā, ievērot Izglītības likumu par pedagogu atalgojuma pieauguma grafiku un šīs valdības lēmumus. LIZDA vēlējās arī panākt interešu izglītības pedagogu darba apstākļu uzlabošanu. Kā skaidroja Vanaga, šobrīd interešu izglītības pedagogi ir vienīgie palikuši bez jebkāda veida piedāvājuma par darba apstākļu uzlabojumiem.

Nobeigumā arodbiedrība arī vēlējās panākt, lai kaut vai daļēji pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba slodze tiktu sabalansēta, jo, kā norāda Vanaga, jau no 2016.gada šajā nozarē esot liela nodarbinātības nevienlīdzība. Arodbiedrība piektdien lūdza pirmsskolas pedagogiem no nākamā gada nodrošināt papildus divas darba stundas citu darbu veikšanai.

Vanaga jau iepriekš norādīja, ka jaunais valdības piedāvājums iekļauj arī pirmsskolas pedagogus, tomēr joprojām tajā esot vairāki trūkumi. Piemēram, piedāvājumā netiekot iekļauti interešu izglītības pedagogi, kā arī pirmsskolas pedagogiem netiek piedāvāts sabalansēt darba slodzi.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -1
  Źoriks Vartanovs 16.09.2022, 22:00:56

  Mikstie jau tie "streikotaji ". Ja streiks tad streiks!⁸

 • -3
  yolo 17.09.2022, 09:11:42

  Jā, lieliska doma

 • 0
  Pilsēta 17.09.2022, 09:39:52

  Un, tad, lai tik kāds vēl pasaka, ka nauda nevalda pa pasauli.

 • -1
  Kriska 18.09.2022, 09:40:09

  Urraaa!! Vanagiene uzvarēja. Jāieceļ to par ministri!! Lai parādītu, kā jādzīvo

 • 0
  Гроссмейстер 18.09.2022, 20:40:49

  LIZDA, un konkrēti Vanaga, piekrāpa skolotājus. Solīja cīnīties par 1800 EUR algām, bet piekāpās par 100 EUR pielikumu, turklāt palielinot stundu skaitu priekš pilnas slodzes. Pie pašreizēja cenu kāpuma un inflācijas jau pie 29%, tas tikai nosedz kādu daļu no kāpuma, neko vairāk. Skolotājiem, kas sastāv arodbiedrība, vajag sasaukt kopsapulci, atcelt valdi, ievēlēt jauno, un turpināt organizēt streiku. Citādi, nekas nebūs.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: