Jau no 2020. gada 15. aprīļa Ventspils pilsētā dežūrdārziņu darbu veic piecas pirmsskolas izglītības iestādes – Zvaigznīte, Margrietiņa, Saulīte, Bitīte un Pasaka, tomēr atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā dežūrdārziņi paredzēti tikai tādiem gadījumiem, kad vecākiem nav iespējams nodrošināt bērnu pieskatīšanu ģimenē.

Dežūrdārziņos (24. aprīļa dati) 41 grupā atrodas kopumā 267 bērni. Kā atzīst dežūrdārziņu vadītājas, šajā pavasarī darbiniekiem jāpieiet darba procesam vēl radošāk, nekā tas darīts līdz šim, un jāspēj ātri pielāgoties situācijai – piemēram, iepazīstot jaunus bērnus no citām izglītības iestādēm. Tomēr gandarījumu sagādā tas, ka bērni dežūrdārziņus apmeklē ar prieku, iepazīstas ar jauniem draugiem un labprāt iesaistās pedagogu organizētajās aktivitātēs. Šobrīd gan nodarbību laikā netiek izmantotas rotaļas, kurās nepieciešams tiešs kontakts, un dežūrgrupās uzturēšanās vienlaicīgi tiek nodrošināta 7 līdz 10 bērniem, tādējādi palielinot iespēju distancēties.

Atgādinām, ka gadījumos, ja bērns pirmsskolas izglītības iestādi vēlēsies apmeklēt pēc prombūtnes, lūdzam vecākus vismaz dienu iepriekš iesūtīt pieteikumu uz e-pastu: pii@ventspils.lv, norādot audzēkņa vārdu, uzvārdu, personas kodu, vecāku kontakttālruni, vēlamo dežūrdārziņu un dežūrdārziņa apmeklēšanas uzsākšanas laiku.

Sniedzot atbalstu ģimenēm, kuru bērni šobrīd dežūrdārziņus neapmeklē un tiek pieskatīti mājās, Ventspils Izglītības pārvaldes mājaslapā katru dienu tiek publicēti mācību materiāli pirmsskolas vecuma bērniem darbam mājas apstākļos, kurus brīvprātīgi un pēc saviem ieskatiem var izmantot katra ģimene.

Vienlaikus atgādinām – gadījumos, ja bērns atradies prombūtnē no dežūrdārziņa, bet šajā laikā nav slimojis un tam nav nekādu saslimšanas simptomu, ierodoties dežūrdārziņā, ārsta zīme nav nepieciešama un bērna veselības stāvokli vecāku klātbūtnē novērtēs viena no divām pirmsskolas izglītības iestādes medmāsām. Ja bērns nav apmeklējis dežūrdārziņu infekcijas slimību pazīmju dēļ vai slimojis ar infekcijas slimību, nepieciešama ārsta zīme. Tāpat vecākiem pirmajā dežūrdārziņa apmeklēšanas dienā un katru pirmdienu jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav bijuši kontaktā ar saslimušajiem vai kontaktpersonām, kā arī vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: