Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sniegto informāciju 2024. gada 1. ceturksnī Ventspilī apstrādes rūpniecības komersantu saražotās produkcijas apgrozījums sasniedza 98 milj. EUR.

Apstrādes rūpniecības uzņēmumu Ventspils pilsētā apgrozījums gadā un 2024. gada 1. ceturksnī, faktiskajās cenās, milj. EUR

Datu avots: CSP

Salīdzinot 2024. gada 1. ceturksni ar 2023. gada 1. ceturksni, Ventspilī strādājošiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem apstrādes rūpniecības produkcijas apgrozījums ir bijis vienādā apmērā.

Ventspilī apstrādes rūpniecības uzņēmumu lielākā daļa produkcijas – 90% – 2024. gada 1. ceturksnī tika eksportēta, kas dod iespēju Ventspils apstrādes rūpniecības uzņēmumiem realizēt savu produkciju augstākas maksātspējas tirgos. Tas ir augstākais eksportētās produkcijas īpatsvars starp valstspilsētām un augstāks nekā vidēji Latvijā (67%).

Datu avots: CSP

No kopējā Ventspils apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma 2024. gada 1. ceturksnī 40,7 milj. EUR jeb 42 % produkcijas tika saražoti Ventspils uzņēmumos, kas strādā apstrādes rūpniecības nozarē “Metālapstrāde un mašīnbūve”. Salīdzinājumam – 2023. gada 1. ceturksnī mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumi bija saražojuši 40,4 milj. EUR jeb 45 % no kopējās 1. ceturkšņa produkcijas izlaides.

Lielākie metālapstrādes un mašīnbūves uzņēmumi Ventspilī ir SIA “Bucher Municipal”, SIA “Malmar Sheet Metal”, SIA “Ventspils metināšanas rūpnīca”, SIA “Kalmeta”, SIA “Parkit” un SIA “TC STEEL”.

Datu avots: CSP

Arī 2024. gada 1. ceturksnī Ventspilij ir augstākais rādītājs apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides apjomā starp valstspilsētām, rēķinot uz vienu iedzīvotāju, kas ir divas reizes lielāks nekā produkcijas izlaides apjoms uz vienu iedzīvotāju Latvijā vidēji.

Rēķinot absolūtajos skaitļos, saražotās produkcijas apjoms uz vienu iedzīvotāju Ventspilī 1. ceturksnī bija 2 493 EUR vērtībā, Valmierā – 2 120 EUR vērtībā, bet Latvijā vidēji – 1 245 EUR vērtībā.

Datu avots: CSP, PMLP; Ekonomikas un iepirkumu nodaļas aprēķins

Līdzīgi kā 2023. gada 1. ceturksnī, salīdzinājumā ar valstspilsētām absolūtajos skaitļos Ventspils arī 2024. gada 1. ceturksnī gan pēc produkcijas izlaides apjoma vērtības, gan apgrozījuma apsteigusi tādas vēsturiski rūpniecībā vadošas Latvijas pilsētas kā Jelgava, Valmiera un Daugavpils, šobrīd ieņemot otro vietu starp valstspilsētām, atpaliekot no Liepājas. Līderpozīcijās nemainīgi ir Rīga, kurā saražotās rūpniecības produkcijas apjoms 2024. gada 1. ceturksnī bijis 809,7 milj. EUR vērtībā, uzņēmumiem apgrozot 952,0 milj. EUR.

Datu avots: CSP

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: