Valdībai būs jādomā par nodokļu celšanu, lai audzētu budžeta ieņēmumus, kurus pārdalīt dažādu nozaru vajadzību apmierināšanai, šādu viedokli pauda veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēc politiķes vārdiem, valdībai jāveido nodokļu sistēma un jāapkaro ēnu ekonomika tā, lai ar budžetu pārdalāmā summa būtu lielāka. Viņas vērtējumā, ēnu ekonomikas apkarošana viena nevar sniegt pietiekamus rezultātus, attiecīgi jādomā arī par nodokļu pieaugumu.

Kā pirmo jomu, kur varētu palielināt nodokļus, Viņķele minēja nodokļus kapitāla pieaugumam, kas esot mazāki nekā darba algām, attiecīgi valdībai uz nākamo budžetu būtu jāizvērtē šis regulējums. Tāpat politiķe redz iespējas celt dabas resursu nodokli par piesārņojošām darbībām un nekustamā īpašuma nodokli.

Vienlaikus ministre mierināja, ka darbaspēka nodokļiem pieaugumam nevajadzētu būt.

Lai arī reiz šī iecere jau tikusi noraidīta, Viņķele ir apņēmusies uzreiz pēc budžeta pieņemšanas atkārtoti virzīt ieceri par viena procentpunkta sociālās apdrošināšanas iemaksu noteikšanu visiem nodarbinātajiem - gan patentmaksām, gan autoratlīdzībām, gan citiem ieņēmumu veidiem.

Ministre domā, ka šogad izvērsto aktivitāšu dēļ nākamgad budžeta veidošanā mediķi noteikti tikšot sadzirdēti. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka būtu nekorekti sacīt, ka arī šogad tapušajā budžetā nebūtu piešķirta nauda veselības aprūpes darbinieku atalgojuma palielināšanai - šiem mērķiem tiks piešķirti 42 miljoni eiro, kas ir lielākā summa, kas budžetā kādai nozarei piešķirta atalgojuma celšanai.

Runājot par slimnīcu specializāciju un optimizēšanu, Viņķele informēja, ka no šā gada pavasara ir spēkā jaunā līmeņu sistēma, kuras ietvaros slimnīcas apņēmās, kādu pakalpojumu līmeni tās pacientiem var nodrošināt.

Pašlaik atbildīgās iestādes veic neizziņotas pārbaudes, vai slimnīcas spēj sniegt palīdzību, kādu tās bija solījušas, un pašlaik izskatoties, ka vismaz septiņām līdz deviņām slimnīcām pakalpojumu līmeņi būs jāpārskata, jo tās nespēj nodrošināt solīto.

Lasi vēl

Komentāri (10)

 • -2
  Tīģeris Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ja Vinķele draudzējas ar prātu ,tad vajag saprast to lai kautko celti tad tad arī algas celt lai būtu no ka maksāt tos nodokļus ,cik ilgi slauks ,algas tak netiek palielinātas. Vai tad tiešām Latvijā tikai drīz miljonāri varēs palikt?

 • -7
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Citreiz nenāk par ļaunu izrakstīt pašu rakstu, ne tikai virsrakstu, lai komentētu

 • -1
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Nu vismaz nekustamā īpašuma nodoklis attiecas uz pilnīgi visiem, tāpēc Tīģerim taisnība vien ir.

 • -3
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Lai VID izpurina tos nodokļu parādniekus, kuri parādā miljonus un būs nauda visam kam . Nodokļu celšana nav risinājums, ir jāražo un jāpārdod ,lai ir nauda un tad būs gan algas gan nodokļi.

 • 0
  arcus Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Patiesība ir līdz riebumam vienkārša- tiem, kas parādā miljonus, parasti nekā nav, vismaz oficiāli! No skopa var kaut ko piedzīt, bet no nabaga nē!

 • -6
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Problēma ir tajā, ka visi šie biedri ar īpašajām vajadzībām runā par nodokļu reformām iedzīvotāju interesēs.
  Bet praksē iznāk kārtējais nodoklis, kas jāatmaksā VID utml.
  Bija tāds leģendas ķēniņš Mids - viss, kam viņš pieskārās, palika par zeltu.
  Bet šiem viss kam tie pieskaras, paliek par s***.

 • 0
  Vilis Skuja VI Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Redz,ko var atrast resursos par šo personu:
  https://tautastribunals.eu/?p=4169

 • 0
  Tīģeris Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Un auotrasportam jau arī būs visiem

 • 0
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  ILZE VIŅĶELE - ar ko jūs pati pelnat? ko esat izdarījusi?
  celt algas vajag ,nevis nodokļus! viņa sajauca .

 • 0
  Freds Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Pēc šādiem izteikumiem, nākas secināt, ka ministres kundzes ieskatā cīņa ar ēnu ekonomiku (vai citām nelegālām lietām) ir mazefektīva un laikietilpīga, lai strauji palielinātu budžeta ieņēmumus, vieglāk portams uzskrūvēt nodokļiem %, nevis cīnīties ar shēmotājiem, karteļiem un korumpantiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: