Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Akcīzes nodokļa likumā, par 15% samazinot akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam. Grozījumi būs spēkā no šī gada 1. augusta līdz 2020. gada 29. februārim.

Par likumprojektu nobalsoja 51 deputāts, savukārt pret bija 31 deputāts.

Likumprojekta autori skaidroja, ka grozījumi ir nepieciešami, jo izmaiņas Igaunijas alkohola tirgū negatīvi ietekmēs Latvijas komersantu uzņēmējdarbību un alkoholisko dzērienu apriti, īpaši Igaunijas pierobežā. Finanšu ministrija (FM) prognozēja, ka šāda situācija negatīvi ietekmēs valsts budžetu 92 miljonu eiro apmērā, un, lai saglabātu konkurētspēju un iekšējo tirgu, likmi stiprajam alkoholam nepieciešams samazināt vismaz par 15%. Tādējādi negatīvo fiskālo ietekmi plānots samazināt līdz 32 miljoniem eiro.

Deputātu vairākums neatbalstīja priekšlikumu akcīzes nodokli samazināt arī alum.

Virkne opozīcijas deputātu pauda neapmierinātību par akcīzes nodokļa samazinājumu stiprajam alkoholam. Piemēram, deputāts Didzis Šmits uzsvēra, ka esot dīvaini, ka Saeima vēlas palielināt nodokli saldinātajiem dzērieniem, bet samazināt stiprajam alkoholam. "Kā tas jāsaprot? Tagad jādzer šņabis bez uzdzeramā?" vaicāja Šmits. Savukārt deputāte Jūlija Stepaņenko uzsvēra, ka šī likumprojekta tālākajā virzībā noteicošā loma būs Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -2
  Barons.. 08.07.2019, 17:47:25

  Tad to viss būs tapt lētak?
  Dzeramie odekolōn ar?
  To ir skād,ka "Užavniek" to jauno likum neskārs...

 • -2
  karlito 08.07.2019, 18:35:52

  Cirks...Valsts parāda savu divkosību!

 • 0
  Kriska 09.07.2019, 08:56:06

  Karlito, labāk būtu teikt "valdība".
  Veikala plauktā lētāk nebūs

 • -1
  karlito 09.07.2019, 15:20:58

  Kriska,valdība jau lēmumus pieņem visas valsts vārdā..tas nu tā...bet tas ka šnabis paliek lētāks un limonāde dārgāka,tas nu gan ir jautri...Bet protams,iedzert mīlošajiem vismaz kāds atspaids,kā teikt mazs prieciņš...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: