Lai arī pagājušā gada beigās tika savārīta "nodokļu putra", kopumā nodokļu politika kļūst stabilāka nekā iepriekš, LTV7 raidījumā "Punkti uz i" sprieda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Raidījuma laikā prezidentam tika uzdoti plaša spektra jautājumi, lielu uzmanību pievēršot tieši nodokļu sistēmai un pagājušā gada beigās pieņemtajām izmaiņām mikrouzņēmumu un sociālo iemaksu regulējumā.

"Mums valstī ir vajadzīga ekonomiskā stabilitāte - mēs visi gribam dzīvot labāk, tomēr pastāv daudz mājasdarbu, kas mums vēl jāpilda, tostarp nodokļu sistēmas stabilitāte, tomēr nodokļu politika kļūst stabilāka nekā iepriekš", pauda prezidents.

Prezidentam arī tika uzdots jautājums par to, ko viņš pats pērn nodēvēja par "nodokļu putru", proti, kā viņš saprata Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vārdus par atbildības uzņemšanos konkrētajā situācijā. Vējonis izteicās, ka premjers ir komandas - Ministru kabineta - līderis, tāpēc viņš nāca klajā ar tādu paziņojumu. Prezidents gan piebilda, ka, iespējams, premjeram bija stingrāk jāprasa uzdevumu izpilde no atbildīgās nozares ministriem.

Jautāts, vai Vējonis "pat uz sekundi pieļāva", ka ekonomikas vai finanšu ministri varētu paziņot par savu demisiju, Vējonis neatbildēja skaidri, tomēr paužot uzskatu, ka gadījumā, "ja pastāv bardaks", tad kādam jābūt atbildīgam par to un kādam ir jāpieņem mēri. Arī uz jautājumu par to, vai prezidents personīgi uzskata, ka kādam no ministriem bija jāpamet savs amats nodokļu regulējuma dēļ, Vējonis neatbildēja tieši, vien skaidrojot, ka valdība un nozares ministri novērsa pastāvošo problēmu.

"Domāju, ka tā vairs nenotiks, un pats valdības galva pieņems stingrus mērus turpmāk," uz jautājumu, vai patlaban nav radies precedents, Kučinskim vienmēr uzņemoties atbildību uz saviem pleciem, savu viedokli pauda prezidents. Žurnālists tomēr vēlreiz uzdeva jautājumu, vai tobrīd tika apspriesta konkrētu ministru demisija, uz ko Vējonis atbildēja, ka "tika apspriestas konkrētas problēmas".

Kopumā izsakoties par likumdevēja un izpildvaras darbu, Valsts prezidents komentēja, ka parlamenta un valdības lēmumiem jābūt argumentētiem un sabiedrībai arī viegli saprotamiem.

Vējonis arī izteicās, ka viņu satrauc pašvaldību vēlēšanu tuvums, kā arī nākamgad gaidāmās Saeimas vēlēšanas, jo notiek cīņa par balsīm, tāpēc var būt tādi lēmumi šajā laikā, kas var netikt pieņemti. Jautāts, vai viņš jau pašreiz redz, attiecībā uz kuriem jautājumiem var pastāvēt problēmas, tostarp koalīcijas nesaskaņu dēļ, prezidents neizteicās par koalīcijas partiju nesaskaņām, bet noradīja, ka problēmas varētu būt attiecībā uz skolu tīklu optimizācijas jautājumiem un arī medicīnas iestāžu optimizāciju.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  norge 13.01.2017, 12:36:41

  kas sunim asti cels ja ne pats suns .

 • 0
  Novadnieks 13.01.2017, 13:48:12

  Tai valsts pirmajai personai ar to loģisko spriešanu tā pašvaki.Nav grūti iedomāties to postu valstī,ja šāds cilvēks būtu tautas vēlēts prezidents ar plašām pilnvarām.

 • 0
  Nif nifs 13.01.2017, 18:09:06

  Nu nu, man gan šķiet, ka Latvijā nav nekā mainīgāka un nestabilāka par nodokļu politiku!

 • 0
  Frīdis 13.01.2017, 21:15:48

  Kauns par tādu prezidentu ! Bīdāma peška , valsts izzadzēju marionete ! Nodokļu politika valstī ir viena liela avārija ! Nekur citur nav tāds vājprāts ar nodokļiem, kā Latvijā !

 • 0
  Ivars Tolens 13.02.2017, 15:15:53

  ja kungiem nodokli nav jamaksa, tad patiesam vis ir kartiba. tada ir vinu logika

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: