Pilsētā turpinās darbs pie dabai draudzīgu un energoefektīvu risinājumu ieviešanas Ventspils apgaismošanas sistēmā. Ventspils pilsētas 2024. gada infrastruktūras attīstības programmas ietvaros, kurā iekļauta apgaismojuma sistēmas uzlabošana pilsētas iekškvartālos, ir uzsākta LED parka gaismekļu uzstādīšana daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas teritorijā.

Apgaismojuma labiekārtojuma darbi notiks iekšpagalmos Brīvības ielā 21A un Lielajā prospektā 13A. Kopumā tiks uzstādīti 32 energoefektīvi LED gaismekļi, aizstājot vecā tipa gāzizlādes spuldžu parka gaismekļus. Jaunais LED apgaismojums, ko uzstādīs iekšpagalmos, ir mūsdienīgs un energoefektīvs, un tas pilsētai sniegs ievērojamu elektroenerģijas patēriņa ietaupījumu.

2024. gada martā pilsētā jau tika pabeigta energoefektīvu LED gaismekļu uzstādīšana 23 Ventspils ielu posmos. Tāpat 2024. gada aprīlī pašvaldības līdzfinansējuma programmas ietvaros 20 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos tika nomainītas 84 apgaismojuma laternas uz energoefektīviem LED gaismekļiem. Ventspils pašvaldība pateicas ikvienam aktīvam mājas iedzīvotājam un uzņēmīgam mājas pārvaldniekam, kuri izvēlas veidot savu apkārtējo dzīves vidi labāku un sakārtotāku. Lielākā daļa no iekšpagalmiem pilsētā atrodas māju iedzīvotāju īpašumā, tādēļ to labiekārtošana ir iedzīvotāju iniciatīvas panākuma atslēga un nopelns.

Pilsētā uzstādītie LED gaismekļi ir energoefektīvi un mazāk piesārņo apkārtējo vidi ar CO2 izmešiem. Jauno LED lampu gaisma ir novirzīta uz ielām un ietvēm, ar daudz augstāku gaismas krāsas atveides indeksu, kas rada optimālāku apgaismojuma efektu un skaidrāk attēlo krāsas. Jaunie energoefektīvie LED gaismekļi dod pilsētai ievērojumu elektroenerģijas ietaupījumu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: