Liepājā, Ventspilī un citviet Kurzemes rietumu piekrastē agrākajā iespējamajā datumā sākas meteoroloģiskais pavasaris, liecina laika prognozes.

Tikai tad, ja piecas diennaktis pēc kārtas vidējā gaisa temperatūra saglabāsies virs nulles, varēs droši pateikt, ka meteoroloģiskais pavasaris ir iestājies.

Globālās sasilšanas dēļ pēdējos gados nereti ir grūti novilkt robežu starp meteoroloģiskā rudens, ziemas un pavasara sākumu un beigām, tādēļ sinoptiķi ieviesuši kritēriju, ka meteoroloģiskais pavasaris var iestāties tikai pēc 6. februāra, kas statistiski ir gada aukstākā diena Latvijā.

Līdz ar to 7. februāris ir agrākais iespējamais datums, kurā var sākties meteoroloģiskais pavasaris. Pēdējos gados tas nereti sācies agrākajā iespējamajā datumā, arī pagājušajā gadā daļā valsts pavasaris iestājās jau 7. februārī.

Tā sākšanās nenozīmē krasas izmaiņas laikapstākļos. Tuvākajā laikā sinoptiķi neprognozē tik siltu gaisu kā, piemēram, janvāra sākumā, kad tika pārspēti daudzi siltuma rekordi.

Citviet Latvijā meteoroloģiskā pavasara iestāšanās iespējama, sākot ar šīs nedēļas beigām. Nākamnedēļ visā valstī gaisa temperatūra varētu būt virs nulles atzīmes, tomēr prognozes vēl ir mainīgas.

Februāra sākumā Zemes ziemeļu puslodē noslēdzās gada tumšākais ceturksnis jeb tā dēvētā solārā ziema. Turpretī astronomiskā ziema turpināsies līdz pavasara ekvinokcijai 20. martā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: