Šogad aprit 45 gadi, kopš izveidots Ventspils ūdenssaimniecības uzņēmums, kura tagadējais nosaukums ir pašvaldības SIA ŪDEKA. Par godu šim notikumam no 18. līdz 22. martam Ventspilī notiks svinīgi, izglītojoši un izzinoši pasākumi, kā arī konkursi dažādām auditorijām.

Pirmdien, 18. martā, visi interesenti aicināti uz tradicionālo Atvērto durvju dienu abos nozīmīgākajos pilsētas ūdenssaimniecības objektos – Dzeramā ūdens atdzelzošanas stacijā un Notekūdeņu attīrīšanas ietaišu kompleksā. Ekskursijas vadīs ŪDEKAS speciālisti. Dienas pirmajā pusē uzņēmumā viesosies Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēni, bet pārējie interesenti ekskursijām var pieteikties, zvanot pa tālruni 63661495.

 

Otrdien, 19. martā, plkst. 11 teātra namā Jūras vārti notiks ŪDEKAS izstādes atklāšanas pasākums, uz kuru aicināti visi interesenti – gan ventspilnieki, gan pilsētas viesi. Izstādē līdz pat marta beigām būs apskatāmi gan skolēnu zīmējumi, kas konkursu rezultātā atzīti par labākajiem, gan dažādi ar ūdenssaimniecības attīstību Ventspilī saistīti materiāli no pašiem pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.

 

Jubilejas nedēļas turpinājumā notiks arī citi pasākumi. Trešdien, 20. martā, sadarbībā ar Ventspils Bērnu bibliotēku un Pārventas bibliotēku notiks pasākumi pirmsskolas vecuma bērniem Plunkš! Tas ir ūdens!. Tajos ciemosies talismans Lāsīte, būs rotaļas, izzinošas spēles un viktorīnas par ūdens tēmu. Tāpat šajā dienā ŪDEKAS pārstāvji un Lāsīte ciemosies Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēs.

 

Ceturtdien, 21. martā, turpināsies ŪDEKAS ciemošanās Ventspils pirmsskolas iestādēs, bet plkst. 18 Ventspils Galvenajā bibliotēkā visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt fiziķa un filozofa Daiņa Ozoliņa garīgo un ezoterisko zinību semināru Mistiskais un fiziskais ūdens.

 

Februārī un marta sākumā notika ŪDEKAS konkursi, kuros varēja piedalīties visi Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēni. 1.–4. klases bērni zīmēja zīmējumus, 5.–9. klases skolēni stāstīja stāstus un fotografēja, bet vecāko klašu audzēkņi veidoja videorullīšus. Kā jau iepriekš minēts, labākie zīmējumi būs apskatāmi ŪDEKAS izstādē, un zīmējumu un pārējo konkursu labāko darbu autori saņems balviņas.

 

Balvu pasniegšana notiks ŪDEKAS jubilejas nedēļas noslēguma pasākumā skolēniem piektdien, 22. martā – Pasaules ūdens dienā, plkst. 13 teātra namā Jūras vārti. Tā ir arī pēdējā diena pirms skolēnu pavasara brīvlaika, tādēļ pasākumā būs ne vien iespēja uzzināt daudz jauna par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, Ventspils ūdeni, tā kvalitāti un ūdenssaimniecību mūsu pilsētā, bet būs arī aktivitātes, lai iesildītos brīvlaikam, – priekšnesumi, radošās darbnīcas, fotografēšanās ar Lāsīti un citi pārsteigumi. Uz šo pasākumu aicināti visi skolēni, bet īpaši – mazāko klašu bērni un viņu skolotāji, vecāki un vecvecāki. Pasākumu vadīs atraktīvie jaunieši Jogita un Kašers.

 

Ventspils ūdenssaimniecības uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1968. gadā. Toreiz Latvijas PSRS Komunālās saimniecības ministrija izdeva pavēli par ūdensvada un kanalizācijas saimniecības izveidi Ventspilī. Bet lēmumu par pašvaldības uzņēmuma dibināšanu, kas nodarbotos ar ūdenssaimniecības sistēmas pārvaldīšanu, Ventspils pilsētas Tautas deputātu padome pieņēma 1991. gadā. Tad arī uzņēmums ieguva savu nosaukumu ŪDEKA, kas ir saīsinājums no vārdiem ūdens un kanalizācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: