Tēma: Mežs

 • Braucēji nelikumīgi uzar mežus un kāpas 6

  Ventspils pusē motociklisti un autovadītāji, ignorējot likumu, izbraukā mežus un kāpu zonas. Pēdējā laikā to vidū ir ne tikai tie, kas tīko ķert adrenalīnu, bet arī bušu makšķernieki, kas cenšas piebraukt pēc iespējas tuvu jūrai.

 • Izglābj Popes mežā apmaldījušos cilvēku 0

  Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no 6. aprīļa plkst. 6.30 līdz 11. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona pārvalde saņēma 44 izsaukumus - 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums.

 • Asociācija aicina dārzeņu ražas atlikumus nodot medniekiem 0

  Latvijas Mednieku asociācija aicina dārzkopjus un privātos dārzeņu audzētājus dārzeņu ražas atlikumus nevis izmest mežā pašu brīvi izvēlētā vietā, bet gan sazināties ar vietējiem vai sev pazīstamiem medniekiem un piedāvāt šos ražas atlikumus viņiem, liecina asociācijas publicētā informācija.

 • Sāksies vilku medību sezona 0

  15. jūlijā sāksies vilku medību sezona. Valsts meža dienests noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā. Vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils, un medības to nepasliktina.

 • Zaļā un praktiskā sadursme mežos 0

  Valdības pieņemtais lēmums samazināt izcērtamo koku minimālo apkārtmēru uzjundījis sašutuma un protesta vilni. Vai tas apdraud arī Ventspils novada mežus un ir vislabākais risinājums enerģētikas krīzei šobrīd, viedokļi dalās.

 • Šogad dzēsti 236 meža ugunsgrēki 0

  Ugunsgrēkos izdeguši 200 hektāri meža zemes - no tiem izdegušās jaunaudzes ir 66 hektāri, savukārt 131 no meža ugunsgrēkiem dzēsts ugunsnedrošā laikposma pirmajos divos mēnešos.

 • Latvijā sākas ugunsnedrošais periods 1

  Ar pirmdienu, 2. maiju, visā Latvijas teritorijā sāksies meža ugunsnedrošais periods. Ikvienam iedzīvotājam, uzturoties mežā, būs jāievēro ugunsdrošības prasības. Ugunsnedrošā laikposma sākumu un beigas ik gadu nosaka Valsts meža dienests, ņemot vērā laikapstākļus. Paliekot siltākam un sausākam laikam, ugunsbīstamība mežā būtiski palielinās.

 • Pašvaldības policija lūdz iedzīvotāju palīdzību 11

  8. aprīlī Ventspils Pašvaldības policija saņēma fotoattēlus un informāciju par piesārņotu mežu  - pēc GPS koordinātēm 57.367169,21.515457. Pārbaudot saņemto informāciju, konstatēts, ka piegružotais mežs atrodas pilsētas teritorijā.

 • Sakops piepilsētas mežus 0

  Veiksmīgi noslēdzoties publiskajai izsolei par augošo koku ciršanas tiesībām Ventspilī, vairākās vietās pilsētā tiks veikti pamežu sakopšanas darbi, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Pārveido Užavas biotopu 6

  Ziņa par koku izciršanu Užavas biotopā jau atspoguļota televīzijas raidījumā Panorāma. Par darbu likumīgo pusi Ventas Balsij jautājumi nerodas, jo viss saskaņots, kā saka, visaugstākajā līmenī. Taču arī Užavas pagasta iedzīvotāju, kuri šo plānoto biotopa bagātināšanas pasākumu izbaudīs paši pirmie, viedoklis ir svarīgs.

 • Beidzas meža ugunsnedrošais periods 0

  Valsts meža dienests (VMD) no 6. septembra atceļ meža ugunsnedrošo laika posmu visā Latvijas teritorijā, pavēstīja VMD pārstāvji.

 • No upes izceļ noslīkušo

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 23. augusta plkst. 6.30 līdz 24. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.