Tēma: Ventspils lībiešu apvienība

 • Lībiešu ansamblis ''Rāndalist'' svinēs 20 gadu jubileju 0

  23. martā plkst. 15.00 Ventspils Kultūras centrā ar īpašu koncertu “Sindõn ma rāndas” (“Esmu dzimis jūrmalā”) savu 20 gadu jubileju atzīmēs lībiešu dziesmu ansamblis “Rāndalist”. Ar dziesmotiem sveicieniem jubilārus sveiks arī folkloras danču kopa “Tals’ trimiš” un lībiešu pasaules mūzikas ansamblis “Nurmorkestõr”.

 • Mākslas skola izveido galda spēli 0

  Gāliņciema bibliotēkā tika atklāta Ventspils Mākslas skolas veidotā galda spēle ''LOTO lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei''. Spēli Mākslas skola veidojusi Lībiešu mantojuma gada ietvarā, lai veicinātu kultūras mantojuma saglabāšanu.

 • Intervija ar Māru Vīgerti. Saklausīt un atsaukties senču klauvējieniem 0

  Šis gads Latvijā ir pasludināts par Lībiešu mantojuma gadu. Kad, paveroties apkārt vai ielūkojoties savā sarežģītajā sakņu tīklojumā, ir iespēja saskatīt un godināt lībisko mantojumu. Kā apgalvo ventspilniece, Lībiešu institūta projektu vadītāja asistente MĀRA VĪGERTE, lībietis sēd vismaz katrā otrajā latvietī.

 • Notiks astotās Lībiešu kultūras dienas 0

  7. un 8. oktobrī Ventspilī notiks astotās Lībiešu kultūras dienas. Pasākumi norisināsies Galvenajā bibliotēkā un koncertzālē Latvija.

 • Vienmēr gribēja palīdzēt citiem 0

  Līvu savienības Ventspils nodaļas un nodibinājuma Ventspils lībiešu apvienības «Rānda» vadītāja Ausma Ernestovska lepojas, ka zina no galvas 25 dziesmas lībiešu valodā. Dziesma ir tā, kas viņai palīdz uzturēt možu garu un satikt labus cilvēkus.

 • «Rāndalist» izdod dziesmu disku lībiešu valodā 0

  Piektdien, 2. augustā plkst. 14, Piejūras brīvdabas muzeja Lībiešu sētā tiks atvērts Ventspils lībiešu dziesmu ansambļa “Rāndalist” 15 gadu jubilejai veltītais dziesmu disks “Ventspils lībiešu dziesmas”.

 • Notiks sestās Lībiešu kultūras dienas 0

  19. un 20. oktobrī notiks sestās Lībiešu kultūras dienas. Lībiešu kultūras dienu pasākumi norisināsies Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā un Galvenajā bibliotēkā.