Tēma: Ēka

 • Sāk atjaunot valsts nozīmes arhitektūras pieminekli 5

  Ventspilnieki ir pamanījuši, ka Vecpilsētā, Skolas un Tirgus ielas stūrī, sākušies būvdarbi vienā no senākajām koka dzīvojamajām ēkām Latvijā. Būvniecības informācijas sistēmā BIS publicētā informācija liecina, ka būvdarbi skar tikai ēkas dienvidu un austrumu fasādi.

 • Noslēgts pilnvarojuma līgums zemas īres mājokļu būvniecībai 11

  Lai risinātu mājokļu pieejamības jautājumu, noturētu esošos un piesaistītu jaunus iedzīvotājus, pašvaldība 28. maijā ar pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi” parakstīja pilnvarojuma līgumu par zemas īres mājokļu būvniecību un 60 dzīvokļu izīrēšanu mājsaimniecībām, kuras nepietiekamu ienākumu dēļ nevar atļauties jaunu mājokli uz tirgus nosacījumiem.

 • Atdzimst Andrejnama piektais stāvs 9

  Andrejnama piektajā stāvā top koprades telpa. Ieceri īsteno jaunuzņēmums THEO Growth, kas izsolē ieguvis ilgstoši neizmantoto telpu nomas tiesības, lai izveidotu atvērta tipa biroju ar darba vietām dažādās nozarēs strādājošiem profesionāļiem, vienlaikus radot jaunu kopienas pulcēšanās un pasākumu rīkošanas vietu.

 • Slēgs pārjaunojuma līgumu par dzīvojamās mājas Kuģinieku ielā 7, pārbūvi 1

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu slēgt pārjaunojuma līgumu projekta “Dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas vienkāršotā pārbūve Kuģinieku ielā 7, Ventspilī” īstenošanai. Šāds lēmums tika pieņemts, jo Ventspils valstspilsētas pašvaldībā ir saņemts SIA “Kuģinieku 7” iesniegums par SIA “D63” saistību pārņemšanu.

 • Grīnberga mājā izīrē apartamentus 17

  Rauls Vēliņš atjaunojis vienu no skaistākajām vēsturiskajām ēkām Ventspilī, Kuldīgas ielā 63, kas pazīstama arī kā Grīnberga māja. Uz aizmugurējās fasādes ir labi redzamas gan saglsbājusies vecā daļa ar balto apmetumu, gan piebūvētā daļa, kas apmūrēta ar bordo-brūnas krāsas ķieģeļiem.

 • Bankas ēka ieguvusi jaunu saimnieku 2

  Vecpilsētas ēka Pils ielā 17, kas savas pusotru gadsimtu ilgajā vēsturē kalpoja par mājvietu finanšu iestādei un avīzes redakcijai, ieguvusi jaunu saimnieku. No bijušā īpašnieka AS Citadele banka nekustamo īpašumu izsolē nopircis Talsu ģimenes uzņēmums SIA Autogarant.

 • Pašvaldība nojauks nodegušās mājas gruvešus 1

  Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvā inspekcija konsekventi strādā ar māju īpašniekiem, kuru īpašums ir avārijas stāvoklī, degradējot apkārtējo vidi un apdraudot sabiedrisko drošību. Tomēr ne vienmēr izdodas identificēt īpašuma saimniekus.

 • Atjaunos dzīvojamo māju Vecpilsētā 3

  Vecpilsētā, Kuģinieku ielā 7, plānots pārbūvēt ilgstoši neizmantotu ēku, izveidojot tajā 13 dzīvokļus, no kuriem lielākā daļa būs pieejami īrei. To paredz starp pašvaldību un nekustamā īpašuma attīstītāju SIA D63 noslēgtais finansēšanas līgums pašvaldības organizētajā ēku atjaunošanas līdzfinansēšanas konkursā.

 • Vecpilsētā atjauno ēku klīnikas paplašināšanai 15

  Šoruden vērojama būvnieku rosība līdzās pērn atjaunotajai 18. gadsimta ēkai Vecpilsētā, Lielajā ielā 16, kur jau vairāk nekā gadu darbojas zobārstniecības klīnikas Zinta filiāle. Līdz nākamā gada pavasarim ārstu un uzņēmēju Ģirta un Zintas Štekerhofu ģimene cer paplašināt klīnikas Zinta filiāli, atjaunojot pagalmā esošo ēku.

 • Veic ēku energoefektivitātes uzlabošanu 0

  Lielajā prospektā 41, Ventspils top daudzdzīvokļu dzīvojamā māja ar paaugstinātu energoefektivitāti. Ēka iegūs vizuāli skaistu izskatu un energoefektīvu funkcionalitāti. Darbus plānots pabeigt jūlija beigās.

 • Pamanīta ''Cimdiņa'' māja 0

  Latvijas Architektūras žurnāls ir pamanījis mūsu pilsētas dienas atbalsta centra ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām ''Cimdiņš'' ēku, kura tika izveidota deinstitucionalizācijas procesa ietvaros, minot Ventspils veikumu kā piemēru tam, kā rast iespēju sniegt plašāku atbalstu tiem, kuriem tas nepieciešams, vienlaikus sakopjot degradētu teritoriju vecpilsētā.

 • Uzrauga ēku tehnisko stāvokli 7

  Avārijas situācija kādā daudzdzīvokļu mājā Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā, no kuras pēc plaisu izveidošanās sienā evakuēja iemītniekus, aktualizēja dzīvojamo un publisko ēku drošas ekspluatācijas tēmu.