Tēma: Rakstnieku māja

 • Tautas liktenis nemitīgi par sevi atgādina 5

  Rakstnieku un tulkotāju mājā pēdējais vasaras mēnesis ir ļoti raibs – daudz dažādu tautību autoru un tulkotāju no dažnedažādām valstīm. Starp viņiem arī divas košas un atšķirīgas ebrejietes – Cipi Kellere no Amerikas un Dina Markona no Izraēlas.

 • Intervija ar Janu Egli. Bikls pieskāriens 0

  Janvāra sākumā dzejniece, dziesminiece un rakstniece Jana Egle strādāja Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā. Lasītāju rokās kūp vēl pavisam karstais, šogad iznākušais dzejas krājums Ledus debesis, kas pievienojies viņas romānam Svešie jeb miļeņkij ti moi, stāstu krājumiem Gaismā un Dzimšanas diena, mūzikas albumam Ainava ar vientuļu koku un pirms divdesmit gadiem iznākušajai dzejas grāmatai Dzirdēt noklusēto.

 • Jaunieši pārrada rakstīto 0

  Pagājušajā nedēļā Rakstnieku un tulkotāju mājā sanāca bariņš jauniešu no vairākām Ventspils skolām, lai piedalītos angļu rakstnieka un pasniedzēja Kristofera Rouza vadītā radošās rakstniecības nodarbībā.

 • Ērta vide radošai iedvesmai 0

  Novembrī Rakstnieku mājā viesosies kā ārzemju, tā arī pašmāju literāti. Notikumi Eiropā un pasaulē nav apstādinājuši ikdienas ritmu, gluži pretēji – darbs ir intensīvs un gaisotne – radoša.

 • Piešķirtas Ventspils rakstnieku un tulkotāju mājas balvas 0

  Ventspils rakstnieku un tulkotāju mājas balvas "Sudraba tintnīca" piešķīra četriem literārajiem darbiniekiem. Ventspils pilsētas pašvaldība pasniedz arī divas izcilības stipendijas, kuras piešķir "Latvijas kultūrā nozīmīgam, nopelniem bagātam un jaunam, daudzsološam literātam".

 • Turpinās koncertcikls ''Atgriešanās Ventspilī'' 0

  Trešdien, 12. oktobrī, plkst. 19 koncertzālē ''Latvija'' izskanēs koncertcikls ''Atgriešanās Ventspilī'' un tiks pasniegta Ventspils valstspilsētas domes balva ''Sudraba tintnīca''.

 • Izsludina ''Kurzemes prozas lasījumus 2022'' 0

  Ventspils bibliotēka sadarbībā ar Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju jau 13. reizi izsludina konkursu ''Kurzemes prozas lasījumi 2022''.

 • Latvija iemājojusi sirdī 0

  Galvenajā bibliotēkā apskatāma somu fotogrāfa Seppo Hovilas un latviešu literatūras tulkotājas Mirjas Hovilas veidota fotoizstāde Kaimiņzeme Latvija. Mirja un Seppo, kuri gadu laikā iemīļojuši Latviju un arī Ventspili, patlaban rezidē Rakstnieku mājā.

 • Oktobris Rakstnieku un tulkotāju mājā 0

  Arī oktobrī, ievērojot visus MK noteiktos piesardzības pasākumus, Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju māja turpina darboties un tajā strādā rakstnieki, dzejnieki un tulkotāji no Latvijas, Bulgārijas, Lielbritānijas un Lietuvas

 • Izsludina konkursu jaunajiem rakstniekiem 0

  Lasīšanas veicināšanas projekts ''Bibliotēka'' izsludina pieteikšanos jauno rakstnieku romānu konkursam, kā rezultātā ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta ''Baltic International Bank'' atbalstu tiks izdots viens agrāk nepublicēta autora darbs.

 • Noslēdzies konkurss «Kurzemes prozas lasījumi 2020» 0

  Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju māja sadarbībā ar Ventspils bibliotēku jau vienpadsmito reizi rīkoja ''Kurzemes prozas lasījumus''. Šogad, ņemot vērā valstī noteiktos stingros aizliegumus, tika labots konkursa nolikums un pirmo reizi darbu lasījumi notika attālināti, tos iesūtot video formātā. 

 • Pasniegtas «Sudraba tintnīcas» 2

  Septīto reizi savas pastāvēšanas 15. gados Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Ventspils pilsētas dome pasniedza starptautisko balvu rakstniecībā ''Sudraba tintnīca'' par šajā rezidenču vietā tapušu darbu dzejā, prozā un tulkošanā uz un no latviešu valodas.

 • Pasniegs Sudraba tintnīcu un izcilības stipendijas 0

  Septīto reizi savas pastāvēšanas 15. gados Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Ventspils pilsētas dome pasniegs starptautisko balvu ''Sudraba tintnīca'' rakstniecībā par šajā rezidenču vietā tapušu darbu dzejā, prozā un tulkošanā uz un no latviešu valodas.

 • Rakstnieku mājā tikšanās ar Noru Ikstenu 0

  Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā, ceturtdien, 12. decembrī plkst. 18 notiks tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu. Saruna būs par Noras jaunāko grāmatu ''Suņa dzīve. Stāsti un suneti'', kas tapusi kopā ar mākslinieku Aivaru Vilipsōnu.