Madara Palameika pārliecinoši iekļuvusi 20. Eiropas čempionāta vieglatlētikā šķēpmešanas finālā.

20. Eiropas čempionātā vieglatlētikā Barselonā startējuši vairāki mūsu sportisti.

Pagaidām vienīgi Madarai Palameikai izdevies iekļūt finālsacensībās. Madara startēja šķēpmešanas kvalifikācijas A grupā, kurā ar rezultātu 58,85 metri ieņēma ceturto vietu. B grupā startēja Sinta Ozoliņa-Kovala, kurai labākajā mēģinājumā šķēpu izdevās raidīt 56,11 metrus tālu. Kopvērtējumā Palameika ieņēma sesto vietu un kvalificējās finālam, bet Ozoliņa-Kovala palika pirmā aiz fināla svītras – 13. vietā. Jāpiebilst, ka tikai piecas sportistes spēja izpildīt kvalifikācijas normu, kura bija 59,50 metri.

Madara Palameika sacīja, ka pirms braukšanas uz Barselonu bijusi nometnē Valmierā, kur aizvadīti nopietni treniņi, tāpēc tagad vajadzētu būt sportiskās formas virsotnei. «Traucē tikai nianses, kuras jāizlabo tehnikā, tās arī liedza sasniegt daudz augstvērtīgākus rezultātus kvalifikācijas sacensībās. Jūtu, ka ir enerģija un spēks, tikai jānotic mērķim, jāveic tehniski metieni, tad viss būs kārtībā,» tā Palameika.

Tāllēkšanas sacensībās startēja mūsu Lauma Grīva un Ineta Radeviča. Grīva aizvadīja teicamas sacīkstes, uzstādīdama savu personisko rekordu – 6,60 metri (iepriekšējais sportistes labākais sasniegums bija 6,55 metri). Diemžēl līdz kvalifikācijas normai ventspilniecei pietrūka nieka pieci centimetri, bet, lai iekļūtu finālsacensībās, Grīvai vajadzēja lēkt trīs centimetrus tālāk. Noslēgumā Lauma ieņēma 15. vietu 25 sportistu kopvērtējumā, kas debitantei ir labs sniegums. Otra Latvijas pārstāve Radeviča jau pirmajā lēcienā izpildīja nepieciešamo normatīvu, aizlēkdama 6,72 metrus tālu.

Augstlēkšanas sacensībās cīnījās Normunds Pūpols. Pirmie divi augstumi 2,10 un 2,15 metri mūsu sportistam padevās jau ar pirmo lēcienu. Toties 2,19 metrus augstumā novietoto latiņu Pūpols veica ar otro piegājienu. Diemžēl 2,23 metri, kas, iespējams, būtu devuši vietu finālā, ventspilniekam nebija pa spēkam.

Vēl no Latvijas komandas startēja sprinteris Ronalds Arājs, kurš savā skrējienā ar rezultātu 10,52 sekundes ieņēma ceturto vietu un iekļuva pusfinālā.