Lielais karstums un putekļainā trase nav šķērslis Ventspils motobraucējiem, lai gūtu panākumus Latvijas čempionāta posmā.

Netālu no Rēzeknes Kārsavas novadā risinājās Latvijas čempionāta piektā posma sacensības motokrosā. Par sacensību uzvarētājiem kopvērtējumā kļuva mūsu Rodeo braucēji, kuri apsteidza savus sīvākos konkurentus CAMK Latgale motosportistus. Pie uzvaras MX1 klasē tika arī auto-moto kluba Sumata sportists Niks Apfelbaums.

Rodeo direktors Arvis Sanders sacīja, ka sportistiem nācies startēt lielā karstumā, kas ietekmēja ne tikai pašus braucējus, bet arī tehniku. Sacensību organizatori rūpējās, lai trasē nebūtu putekļi un, tāpēc bieži to laistīja. Kā atzina Sumatas braucējs Niks Apfelbaums, kad garais brauciens uz Rēzekni vairāk nogurdināja, nekā pašas sacensības.

Kvadru iesācēju klasē pārliecinoši uzvarēja Edgars Meņģelis, kurš savu spēku nodemonstrēja arī sacensību otrajā dienā, uzvarot Kvadri Open klasē. Meņģelis skaistā cīņā apsteidza titulēto Agri Neiju. Ceturtais iesācēju klasē palika Kristaps Smiltnieks. Kvadri 200 klasē trešajā pozīcijā finišēja Ralfs Reinfelds, bet piektais Endijs Bernics.

Kvadri 100 labākais Emīls Sigajevs, bet H30 klasē, otrās sacensības šosezon pēc traumas izārstēšanas aizvadīja Gvido Judeiks, kurš izcīnīja otro vietu. Veterānu klasē otrais palika Arvis Sanders, kurš startēja ar vēl nesadziedētām Pasaules čempionātā gūtajām traumām.

Spraigas cīņas valdīja apvienotajā MX1 un MX2 klasē, kur braucēji sacentās kopā, bet vērtēja katrā klasē atsevišķi. Pirmajā braucienā Tomam Macukam neizdevās starts un tikai 12 pozīcija, bet līdz finišam Toms spēja aizcīnījās līdz trešajai vieta, kas savā klasē viņam deva otro vietu. Otrajā braucienā sīvi spēkojās Toms Macuks un Niks Apfelbaums, kurā šoreiz pārāks bija Macuks finišējot otrajā, bet Niks trešajā vietā. Jāpiebilst, ka četrus apļus līdz finišam Tomam nācās cīnīties arī ar motocikla problēmām. MX2 klases kopvērtējumā Toms Macuks ieguva sudraba godalgu.

Toties MX1 klasē labākais Niks Apfelbaums, kurš Latvijas čempionāta kopvērtējumā otrās vietas ieguvēju nu jau apsteidz par 52 punktiem. Kā atzina Apfelbaums, tad šis pārsvars ir pietiekoši liels, lai pat nestartējot viena posma sacensības, saglabātu līderpozīcijas. Gan Rodeo braucēji, gan Niks Apfelbaums, tagad aizvadīs cītīgus treniņus, jo jau 18.jūlijā jāstartē Superkausa sacensībās Kuldīgā.