Spēkavīru piektā posma sacensībās Preiļos mūsu Mareks Leitis izcīnījis otro vietu.

Leitis tādējādi arī pārliecinoši iekļuvis šo sacensību finālsacensībās, kurās piedalīsies tikai desmit labākie atlēti, kā arī vēl diviem sportistiem tiks piešķirtas tā saucamās wild card. Finālsacensības norisināsies divas dienas – 6. augustā Ventspilī un 7. augustā Limbažos.

Preiļos spēkavīri sacentās: automašīnas turēšanā, smagās automašīnas vilkšanā iejūgā (16 tonnas), spēka kāpnēs (200, 225, 250 kg), alus mucu mešanā augstumā (18, 20, 22, 24, 26 kg; 4,2 m), nēšu nešanā (380 kg), kombinācijā (380 kg nēši un 2x140 kg fermera pastaiga; abi 20 m) un akmeņu celšanā.

Par posma uzvarētāju ar 87 punktiem kļuva mājinieks Artis Plivda. Tikpat stabilu otro vietu izcīnīja Leitis, kurš kopsummā savāca 79,5 punktus, bet trešais ar 68 punktiem palika dobelnieks Rolands Fersters. Pēc aizvadītajiem pieciem posmiem visvairāk – 42 punktus – savāca Leitis, Plivdam – 38, bet Dainim Zāģerim – 37; jāpiebilst, ka abi pēdējie nepiedalījās visos posmos.