Latvijas šorttreka līderis Roberts Krūzbergs aizvadījis veiksmīgāko sezonu savā karjerā. Šobrīd Roberts uz kādu laiku atgriezies Ventspilī, lai satiktos ar ģimeni, atpūstos un jau pēc neilgas pauzes atkal ķertos pie darba, aizvadot ne tikai ledus, bet arī fiziskās sagatavotības treniņus.

Roberts Krūzbergs ir pirmais Latvijas šorttrekists, kurš guvis uzvaru Pasaules kausa posmā – pagājušā gada oktobrī Monreālā (Kanāda) notikušajā pirmajā posmā viņš triumfēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šajā līmenī. Roberts, aizvadītajā nedēļā satikts Olimpiskajā centrā Ventspils, pastāsta, ka sezona iesākusies ļoti labi, taču tas ne vienmēr ir noteicošais faktors tās tālākai veiksmīgai attīstībai kopumā. «Braucot uz Monreālu, biju noskaņots startēt maksimāli labi, taču man nebija domas, ka izcīnīšu zeltu. Šorttrekā ir svarīgi pieļaut pēc iespējas mazāk kļūdu. Starta dienā jutos ļoti labi, tehniski nostrādāju visu pareizi, nepieļaujot nevienu kļūdu nevienā skrējienā. Saliekot kopā visus šos nosacījumus, tiku pie zelta medaļas, par kuru esmu ļoti priecīgs,» stāsta Roberts, piebilstot, ka šī uzvara pavērusi durvis uz jaunām godalgām.

Aizvadītajā sezonā tika uzsākta sadarbība ar Polijas izlasi, kur Roberts noslīpēja jau Vācijā iegūto izturību un vērā ņemami uzlaboja savu ātrumu. «Sadarbība ar Polijas izlasi ir sniegusi acīmredzamus rezultātus. Poļi vairāk ir sprinteri, viņi palīdz attīstīt top speed, tā saucamo, lielo ātrumu. No mums poļi savukārt mācās izturības treniņus. Varam būt noderīgi viens otram. Visticamāk, arī nākamajā sezonā trenēšos Polijā,» turpina Krūzbergs. Neskatoties uz spožo sezonu, pasaules un Eiropas čempionātā Robertam gan nesanāca tā, kā bija gribējies: «Veiksme novērsās – pasaules čempionātā kritiens, diskvalifikācija, savukārt Eiropas čempionātā neilgi pirms starta biju apslimis – iesnas, temperatūra, tādēļ iznāca izlaist divus sagatavošanās treniņus.» Vaicāts par gatavošanos jaunajai sezonai, Roberts pastāsta, ka līdz aktīvajām treniņnometnēm Polijā trenēsies tepat Ventspilī, jo olimpiskajā centrā ir pieejams viss nepieciešamais, lai veiksmīgi sagatavotos vasaras sezonai. «Savukārt Polijā treniņnometnes tiks aizvadītas vairākās ledus hallēs, tādējādi apgūstot arī dažādus ledus. Galvenais nosacījums veiksmīgiem startiem ir ne tikai labas slidas, ledus un veiksme, bet arī neatlaidīgs treniņu un treneru darbs,» pārliecināts Roberts. Pateicoties Latvijas Slidošanas asociācijas, Ventspils pašvaldības finansiālam atbalstam, īstenojot augstas klases sportistu sagatavošanas programmu, sportisti var gūt sekmīgus rezultātus un izaugsmi. Ar programmas atbalstu tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits nepieciešamais finansiālais un organizatoriskais atbalsts. Roberts Krūzbergs tāpat iekļauts Latvijas Olimpiskās vienības ziemas sastāvā.

Jāpiebilst, ka ar šorttreku Roberts sāka nodarboties 2006. gadā, kad viņam bija vien pieci gadi. Pasaules kausa sacensībās ventspilnieks debitēja 2017. gada februārī Drēzdenē. 2019. gadā pirmoreiz piedalījās arī Pasaules čempionātā. «Šorttrekā nonācu pavisam nejauši – vecākais brālis no skolas apmeklēja publiskās slidošanas un es, piecgadīgs puika, viņam vienkārši gāju līdzi. Par šorttreku toreiz neko nezināju, man vienkārši ļoti patika slidot. Kamēr slidoju savā nodabā, mani pamanīja treneris Māris Birzulis, kurš uzrunāja un piedāvāja trenēties šorttrekā. Ar vecāku atbalstu iesākās mana aizraušanās ar šo sporta veidu. Sākumā slidoju ar hokejistu slidām, un tikai pēc kādiem trīs gadiem, kas bija pavadīti treniņos, man pirmo reizi iedeva šorttrekistu slidas. Tad jau tas viss arī aizgāja, pirmās medaļas parādījās 11–12 gadu vecumā,» atceras Roberts. Ja nebūtu tik liela ģimenes atbalsta, «ziedojot gan savu laiku, gan finanses, tāpat pilsētas un olimpiskā centra atbalsta, diez vai būtu ticis tik tālu,» tā Roberts.

- Robertam Krūzbergam ir 21 gads,
- Ir Pekinas olimpisko spēļu pieredze,
- Pirmsolimpiskajā sezonā no Ventspils pārcēlās uz Vāciju,
- Pēc spēlēm uzsāka sadarbību ar Polijas šorttrekistu izlasi,
- Pirmais latvietis, kurš uzvarējis Pasaules kausa posmā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: