FK "Ventspils" Latvijas kausa pusfināla mačā savā laukumā ar 2:1 pieveica RFS komandu, tā jau desmito reizi kluba vēsturē iekļūstot finālā, kas 24. oktobrī risināsies "Daugavas" stadionā Rīgā. 

Mača pirmajās desmit minūtēs nedaudz vairāk uzbruka mājinieku komanda, kuras rindās pamanāms bija jaunais pussargs Tālbergs, kurš divas reizes mača ievadā apdraudēja RFS komandas vārtus. Tikmēr rīdzinieki savu pirmo īsto iespēju izniekoja pēc Gļeba Kļuškina un Evelitu savstarpējās nesaprašanās. Mača 12. minūtē mājinieku aktivitāte noveda pie pozitīva iznākuma. Ukrainis Artjoms Fiļimonovs no soda laukuma labā stūra izdarīja sitienu, bet bumba pēc rikošeta nonāca uz kājas Vasīlijam Pavlovam, kurš no pašas vārtu priekšas trieca bumbu vārtu tīklā. Tādējādi krievu futbolists guva savus pirmos vārtus dzeltenzilo labā un panāca mājiniekiem labvēlīgo 1:0. Lai gan rīdzinieki atradās iedzinējos, tomēr aktīvāk pēc saviem otrajiem vārtiem devās mājinieku komanda. Pirmā puslaika vidū abu komandu spēlētāji krita pretinieku soda laukumā, taču Aleksandrs Golubevs ne pie vieniem, ne pie otriem vārtiem pendeli nenozīmēja.

Treneris Dambrausks savas komandas spēli uzbrukumā centās uzlabot ar Savaļnieka iesaistīšanu spēlē no rezervistu soliņa, taču tas rīdziniekiem vēlamo rezultātu nedeva, jo savus otros vārtus izdevās gūt ventspilniekiem. Pēc stūra sitiena RFS nospēlēja ļoti pasīvi savā soda laukumā, kur pēc sevis izdarītā stūra bumba nonāca atpakaļ pie Guli Mandžgalidzes, kurš ar piespēli atrada pretinieku soda laukumā esošo centra aizsargu Vitāliju Jagodinski. Aizsargs no gaisa izdarīja sitienu un bumba no zemes ielēca vārtos, Tādējādi cīņas 36. minūtē rezultāts kļuva 2:0 par labu "Ventspilij". Pirmā puslaika izskaņā Vitālijam Meļņičenko tā arī nopietni nenācās glābt savu komandu un pārtraukumā mājinieki devās ar divu vārtu pārsvaru.

Līdz ar otrās spēles daļas sākumu RFS rindās laukumā devās Beka Vačiberadze, bet "Ventspils" savas spēlētāju maiņas vēl pietaupīja. Bīstams moments izdevās Medžitam Neziri, kurš ar negaidītu sitienu pārbaudīja Kaspara Ikstena modrību. RFS vārtu vīram nācās pielikt visai lielas pūles, lai pasargātu rīdziniekus no trešā vārtu zaudējuma. Pa kreiso flangu reidu noorganizēja Savaļnieks, taču viņa iespēli soda laukumā pārtvēra Jagodinskis, neļaujot RFS uzbrucējiem nonākt sitiena pozīcijā. Pirmo spēlētāju maiņu "Ventspils" veica pusstundu līdz spēles pamatlaika beigām, pirmo reizi laukumā sūtot krievu futbolistu Kirilu Burikinu.

62. minūtē RFS bija iespēja pārtraukt savu sauso sēriju, taču Dmitrijs Platonovs pārāk ilgi pieturēja bumbu, nokavējot labāko sitiena izdarīšanas momentu. Pēc tam Platonovs sita pārāk vāji un Jagodinskis izsita bumbu no sava soda laukuma pirms vārtu līnijas šķērsošanas. Visai asu spēli aizvadīja Gļebs Kļuškins, kurš ar kāju trāpīja pa seju Fiļimonovam, pārsitot ukraiņu futbolista degunu.

Veiksme RFS futbolistus bija atstājusi un mača 68. minūtē bumba trāpīja pa ventspilnieku vārtu stabu, tā arī neļaujot Rīgas vienībai pārtraukt savu sauso sēriju. Lai gan "Ventspilij" izdevīgāk būtu bijis spēlēt uz rezultāta noturēšanu, tomēr svaigi spēki uz maiņu tika sūtīti tieši uzbrukumā, laukumā dodoties Senamem Vomem un Anastasijam Mordatenko. Ventspilnieku maiņas izrādījās nedaudz par ātru, jo sāpīgu epizodi piedzīvoja Mandžgakidze, kuram par spīti sāpēm nācās turpināt spēli.

RFS pēc trīs sausajām spēlēm vārtus izdevās gūt mača 82. minūtē. Roberts Savaļnieks no kreisās malas izpildīja soda sitienu ar ļoti augstu trajektoriju. "Ventspils" vārtsargam Meļņičenko, cenšoties tvera bumbu, acīs varēja iespīdēt arī saule un bumba nonāca mājinieku komandas vārtos. Tādējādi ar efektīgu vārtu guvumu Savaļnieks pārtrauca RFS sauso sēriju, taču mača rezultāts vēl aizvien bija rīdziniekiem nelabvēlīgs - 1:2. 87. minūtē Savaļnieks vēlreiz ieguva iespēju izpildīt soda sitienu no labas pozīcijas, šoreiz no soda laukuma priekšas. Bumba pēc RFS spēlētāja sitiena lidoja vārtu kreisajā malā, taču Meļņičenko atlētiskā lēcienā spēja bumbu atvairīt. Mača kompensācijas laikā stūra sitienos uz pretinieku soda laukumu devās arī Ikstens, taču izraut neizšķirtu Rīgas komandas futbolistiem nebija pa spēkam. Līdz ar to "Ventspils" svinēja uzvaru ar 2:1.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: