VK Ventspils volejbolisti Nacionālās līgas 1. divīzijas pusfinālā ar 3:0 pieveica Cēsu komandu un iekļuva finālā, kas risināsies rīt.

Ventspilniekiem pretī stājās regulārās sezonas piektā spēcīgākā komanda Cēsis, kas pirmajā setā nespēja likt pretī mājiniekiem gandrīz neko. Vienu brīdi pat šķita, ka viesi diez vai tiks pat līdz desmit punktiem, tomēr galu galā tādus izdevās savākt 16, kas, protams, Ventspils uzvaru neapdraudēja. Otrajā setā mājinieki apstājās.... Viesi sāka ar izrāvienu 7:1, pēc tam pārsvaru vēl vairāk palielināja, Salvis Cielavs jau bija iztērējis abus pārtraukumus, bet situācija laukumā nemainījās

Tas notika, kad pie serves tika Andis Maksimovs, pēc kurām mājinieki vispirms tika sešus punktus pēc kārtas (10:13), bet pēc kāda laika arī izlīdzināja rezultātu 14:14. Tomēr tikt priekšā nesanāca, bet, tuvojoties seta beigām, Cēsis atkal pārsvaru palielināja. Viesi tika arī pie 24:21, taču gūt izšķirošo punktu nekā neizdevās, starp citu, tieši tāpat kā ventspilniekiem. Ventspils pirmo reizi šajā setā izdevās tikt vadībā, kad tablo rādīja 29:28, bet jau ar nākamo izspēli arī nodrošināt otro uzvaru – 2:0!

Trešais sets attīstījās pēc līdzīga scenārija, vien ar tādu atšķirību, ka šoreiz labāk saka ventspilnieki, bet cēsnieki prata atspēlēties. Noslēgums gan ne ar ko neatšķīrās no iepriekšējiem diviem setiem – Ventspils uzvara 26:24, kas nozīmēja, ka fināls sasniegts arī šajā sezonā.

24 punkti Kristapa Šeptes kontā, 11 Andim Maksimovam, bet pa deviņiem – Matīsam Kaņepam un Askoldam Jāvaldam.

Otrs finālists noskaidrojās VK Ozolnieki un RTU mačā, kurā ar 3:0 (25:23, 25:21, 25:23) uzvarēja zemgalnieki.