BK "Ventspils" basketbolisti savā laukumā mačā ar itāļu “Orlandina” trešajā ceturtdaļā iemeta vien četrus punktus, bet visā spēlē piedzīvoja apkaunojošu zaudējumu ar 55:66, dāvinot Itālijas klubam pirmo uzvaru Čempionu līgā.

Spēles rezultātu ar precīzu stūra ar tālmetienu atklāja "Ventspils" komandas līderis Aigars Šķēle. Savukārt viesu rindās ar diviem precīziem uzbrukumiem pēc kārtas atbildēja horvāts Mario Delašs, ļaujot nelielu pārsvaru iegūt Itālijas vienībai. Neliela rezultāta starpība saglabājās gandrīz visas pirmās ceturtdaļas laikā. Latviešu basketbolists Artūrs Strautiņš laukumā devās pirmās ceturtdaļas vidū. Nelielu atrāvienu ventspilniekiem izdevās veikt ceturkšņa izskaņā, kad Maiks Bruševics guva divus grozus pēc kārtas, ļaujot pirmās desmit minūtes kurzemniekiem noslēgt vadībā ar 18:15.

Otrajā desmitminūtē "Ventspils" pārvērta aizsardzību uzbrukumā, Julium Jucikam bloķējot pretinieka metienu, bet Bleikam Hamiltonam ātrajā uzbrukumā raidot grozā trīs punktu metienu. Ceturkšņa turpinājumā "Ventspils" lielāko pārsvaru sasniedza Šķēle, ar trejaci panākot +5. Tomēr atrāvienu pagarināt neizdevās, Itālijas komandai spēles turpinājumā spējot sadeldēt rezultāta starpību un pat pārņemt vadību. Puslaika pēdējos punktus guva Ingus Jakovičs, no soda metiena līnijas samazinot starpību līdz minimumam - 35:36.

Atgriešanās laukumā pēc lielā pārtraukuma ventspilniekiem neizdevās kā paredzēts. Sicīlijas komandas basketbolisti trešo ceturksni uzsāka ar vairākiem precīziem metieniem no distances, kas viesu komandai dažu minūšu laikā ļāva kurzemniekus nostādīt iedzinējos ar 12 punktu starpību. Roberta Štelmahera padotajiem vairākas minūtes neizdevās apspēlēt zonas aizsardzību. Vien ceturtdaļas vidū Ronaldam Zaķim izdevās pielabot komandas biedra neprecīzo metienu, cenšoties iesākt pakaļdzīšanos. Tomēr līdz pat ceturkšņa pēdējai minūtei nevienu grozu Latvijas vicečempionei gūt neizdevās. Pēc Hamiltona pustālā metiena "Ventspils" trešajā periodā guva kopumā tikai četrus punktus, pirms noslēdzošajām desmit minūtēm attopoties iedzinējos ar -17 (39:56).

Spēles noslēdzošajā daļā "Ventspils" komandas uzbrukums nebija tik uguņojošs un aizsardzība nebija tik dzelžaina, lai pietiekami strauji sadeldētu rezultāta starpību. Četras minūtes līdz beigām mājinieku deficīts bija 12 punkti, bet "Orlandina" vairākkārt labās pozīcijās groza apakšā ar bumbām apgādāja savas komandas garos spēlētājus, neļaujot "Ventspilij" lolot lielas cerības uz izglābšanos. Divas minūtes līdz beigām rezultāts bija 55:66, bet, kamēr viesu komanda divreiz nepaspēja izdarīt metienus, Bruševics, pārtverot bumbas divas reizes izkāpa ārpus laukuma robežām. Noslēdzošajās divās minūtēs neviena no komandām punktus vairs neguva, tādējādi Artūra Strautiņa pārstāvētā Itālijas komanda tika pie pirmās uzvaras Čempionu līgas turnīrā, sagādājot "Ventspilij" trešo zaudējumu sešās spēlēs.

Ventspils - Orlandina 55:66 (18:15, 17:21, 4:20, 16:10)
Ventspils: Šķēle 14 (9 ab), Ubila 9 (6 rp), Hamiltons 8, Brusevics 7, Jakovičs 7, Juciks 5, Gulbis 3, Zaķis 2, Lomažs
Orlandina: Edvards 11, Vojciečovskis 11, Delašs 10, Asturs 8, Strautiņš 7, Kulboka 6, Alibegovičs 5, Donda 2, Lagana

Komentāri (2)

• 0
    karlito 14.11.2017, 22:15:20

Ceru,ka ventspils savu sliktāko spēli šajā sezonā,aizvadīja šovakar.

• 0
    keda 14.11.2017, 23:41:32

Vieni bija patizli, bet otrie vēl tizlāki :D kā var savās mājās samest 55? Kā var zaudēt, ielaižot 66? Brrrr... Pret VEF lielu reabilitēšanos vajag...