Latvijas Basketbola līgas finālsērīju ar pagalam vāju maču sākuši BK Ventspils basketbolisti, savā laukumā piedzīvojot zaudējumu 66:76, tā vismaz pagaidām atvadoties no sava laukuma priekšrocībām. Sērija Ventspilī turpinasies svētdien.

1.ceturtdaļa. BK Ventspils treneri sākuma sastāvā izvēlējās tos pašus spēlētājus, ar kuriem tika uzvarētas visas pusfinālspēles: Dīnu, Janičenoku, Kempbelu, Gražuli un Zaķi. Līdz pirmajam punktu guvumam bija jāpagaida nedaudz vairāk par minūti, kad groza apakšā Zaķis atrada vienu pašu Kempbelu. Tiesa, rīdzinieki jau bija paspējuši gūt četrus… Tas pats Kempbels arī izlīdzināja rezultātu, taču tad astoņi pēc kārtas zaudēti punkti (4:12) un minūtes pārtraukums ir neizbēgams. Sākas spēlētāju maiņas, taču arī tas nemaina spēles ritējumu, un nepilnas trīs minūtes pirms pārtraukuma ne pārāk tīkams skats uz tablo – 6:19. Arī tas vēl nebija viss. Vēl pēc pusotra minūtes skats ir vēl skumjāks – 9:23. Tobrīd no spēles iemesti vien 2 no 13 metieniem… Vēl pirmajā ceturtdaļā paspēja būt arī -17 (9:26)…

2.ceturtdaļa. Pirmās trīs minūtes nospēlētas un iepriekš piesauktie -20 jau ir – 12:32. VEF savus punktus gūst ar ātriem uzbrukumiem un labu saspēli pie Ventspils groziem, bet paši ventspilnieki uzbrukumā tā arī neko lādzīgo nespēj izveidot. Ja arī tiek izspēlēts līdz pusbrīvam metienam, tad allaž pretī ir kāda pretinieka rokas. Jau trīs reizes nācies uzbrukt līdz ar uzbrukuma laika beigām un loģiski, ka visi pēdējā brīža metieni bija neprecīzi. Varbūt komandai rokas un prātus atraisīs Jakoviča un Žeļona pieci pēc kārtas gūtie punkti (17:32)? Varbūt kāds atgādināja VEF un Valmiera/Ordo pirmo pusfināla spēli, kurā Rīgas komanda jau bija izsējusi 20 punktu pārsvaru? Uzbrukums bija atdzīvojies, taču arī pretinieks krāja vienu punktu pēc otra un pusotra minūti pirms puslaika beigām nekādu dižo izmaiņu nav – 27:44. Otro ceturtdaļu beigu beigās izdodas uzvarēt ar 19:18, taču kopējais rezultāts joprojām spēlē uz nerviem – 29:44. Neraksturīgi šās sezonas spēlēm ar VEF, pēc pirmā puslaika esam uzvarējuši cīņu par atlēkušajām bumbām (22:16), taču spēli uzvar tas, kurš gūst vairāk punktu.

3.ceturtdaļa. Nekādu radikālo izmaiņu nebija arī trešajā ceturtdaļā. Bija pat vēl trakāk. Ceturtdaļas viducī viesi iemet kārtējo trejaci un nu jau jāsāk domāt, kā pieklājīgāk pabeigt šo spēli – 34:55, 36:57, 39:60! Nav arī redzams, ka paši spēlētāji tic sev un basketbola brīnumam, ko sauc par izglābšanos. Ceturtdaļa tiek pabeigta ar pirmajām azarta pazīmēm, taču rezultāts tik un tā ir pie bezdibeņa robežas – 42:60.

4.ceturtdaļa. Izglābšanās šādā spēlē būtu kaut kas no zinātniskās fantastikas, taču, pēdējo ceturtdaļu vajadzēja aizvadīt tā, lai vismaz šis spēles nogrieznis tiktu uzvarēts un pretiniekam tiktu sūtīti daudz sveicieni, ka sērijas sliktākais mačs ir aizvadīts, un , ka turpmākā dzīve viņiem nebūs kā pastaiga gar Ventas vai Daugavas krastiem. Šis tas izdevās. Raug, 1:40 minūti pirms mača beigām izdevās pat radīt kaut cik kādu intrigu, jo tobrīd bija palicis vairs tikai 60:70. Bija arī 63:72 (1:20 līdz beigām) un, lai arī neizdevās atspēlēt visus mīnusus, pēdējā ceturtdaļa parādīja, ka komandā ir raksturs un vēlēšanās uzvarēt, tikai to vajag laikus pamodināt.

Ventspils - VEF 66:76 (10:26, 19:18, 13:16, 24:16)

Ventspils: Jakovičs 11, Žeļonis 10, Kempbels 8, Šķēle 7, Leimanis 6, Gulbis 6, Gražulis 5, Dīns 4, O’Braiens 4, Janičenoks 4, Zaķis 1

VEF: Mejeris 22, Ričards 14, Gordons 9, Gromovs 7, Gadijs 7, Meiers 6, Antrops 6, Labuckas 3, Helmanis 2

Komentāri (7)

• -7
    karlito 20.05.2017, 08:20:00

Ātri jāaizmirst šī spēle..svētdien jāuzvar,un viss sākas no jauna!