BK "Ventspils" basketbolistiem vēl nav izdevies nodrošināt regulārās sezonas čempionu titulu, jo kārtējā LBL mačā komanda viesos ar 85:95 atzina "Ogre/Kumho tyre" pārākumu.

Spēli par regulārās sezonas pirmo vietu BK Ventspils iesāka ar Dīnu, Janičenoku, Ati, Gražuli un Žeļoni un iesāka tikpat mazpārliecinoši, kā iepriekšējo maču ar Valmiera/Ordo. Tik dziļos mīnusos neiedzīvojās (pirmajā ceturtdaļā pret Valmieru bija -17), taču pēc nospēlētām 3:30 minūtēm 5:11 bija. Tomēr ceturtdaļā pēdējais vārds piederēja ventspilniekiem (O’Braiens) un to izdevās pabeigt ar minimālu pārsvaru (21:20).

Arī otrajā ceturtdaļā nebija krasu izmaiņu rezultātā. Ceturtdaļas vidū mājinieki jau bija atjaunojuši pārsvaru (33:36) un Kārlis Muižnieks ar minūtes pārtraukuma palīdzību grasījās ievest kārtību komandas spēlē. Neizdevās. Vadību tā arī neizdevās atgūt, bet mājinieki lēni, bet punktu pa punktam turpināja krāt sev pārsvaru un Kārļa Apsīša trīs sekundes pirms puslaika beigām realizētais tālmetiens lieku reizi atgādināja, ka pirmā vieta turnīra tabulā vēl negarantē uzvaru pār krietni zemāk esošu komandu. Ejot lielajā pārtraukumā 42:50.

Sākoties otrajam puslaikam tika gaidīta BK Ventspils ofensīva, taču... Pēc nospēlētām 3:30 minūtēm mīnusi jau kļuva pagalam nepieklājīgi – 44:57, un Muižnieks kārtību komandas spēlē vēlreiz centās atgūt ar minūtes pārtraukumu. Arī no šī minūtes pārtraukuma neizdevās izlobīt vajadzīgo efektu. Nospēlētas vēl trīs minūtes, bet mīnusi pieauguši vēl par diviem punktiem (46:61). Līdz ceturtdaļas izskaņai tomēr izdevās nedaudz uzfrišināt rezultātu (59:66), taču pēdējais cēliens tāpat bija jāiesāk ar neglaimojošo -7.

Pēdējā ceturkšņa pirmajās divās minūtēs nekādu izmaiņu. Pareizāk sakot, izmaiņas bija, taču ar lielu mīnusa zīmi. Šajā īsajā laikā ogrēnieši vēlreiz paspēja sasniegt padsmit punktu pārsvaru (61:74). Ceturtdaļas vidū joprojām nekādu izmaiņu (72:80), bet 3:39 pirms pamatlaika beigām pagalam skumjš skats uz tablo – 73:86! Vēl pēc 20 sekundēm 75:89… Bija centieni glābt neglābjamo, taču uzvarēja tie, kuriem to vairāk vajadzēja un kuri to vairāk gribēja.

Ventspilniekiem tagad priekšā vēl divi izbraukumi - sestdien jāspēlē Rīgā ar LU, bet 5. aprīlī jāviesojas Jūrmalā.

LBL čempionāts
Ogre/Kumho Tyre - BK Ventspils 85:95 (20:21, 30:21, 17:16, 26:29)
Ogre/Kumho Tyre:
Vītols 24 (7rp), Sīpoliņš 22, Pozņaks 15, Apsītis 14, Pļavnieks 13, Zēbergs 4, Magone 2, Mizis 1;
Ventspils: Gulbis 17, Janičenoks 14, Gražulis 13 (6ab), O’Braiens 10 (8ab), Dīns 9, Jakovičs 8, Žeļonis 5, Ziediņš 4, Ate 3, Šķēle 2

Komentāri (3)

• -1
    Inese Kairiša 30.03.2017, 12:28:00

Tā jau nav paklupšana,bet gan apgāšanās!!!

• -1
    karlito 30.03.2017, 18:41:06

Ogre šogad pārsteidz..bet vienalga,zaudēt Ogrei ir kauns!

• 0
    es 05.04.2017, 12:54:06

No vienas puses, tas bija vāks. No otras puses, nekāda traģēdija nav notikusi (Ogrē šosezon zaudēja arī Valmiera (turklāt sezonas pirmajā spēlē), VEF, divreiz Pieno žvaigždes).
    Turklāt atcerēsimies, ka tieši Ogres uzvara pār VEF 30.decembrī ļāva BKV izvirzīties 1.vietā.

Ogrei iepriekšējā spēlē pret Liepāju (25.martā) nekrita tālmetieni (4/18), bet pret BKV uzkrita un kā vēl uzkrita (12/26).

Savukārt BKV savainojumu dēļ spēli nepabeidza nedz enerģijas spēlētājs Žeļonis, nedz pieredzējušais Dīns.