Latvijas Gada balvu sportā 2016 pasniedza 16 nominācijās, kurām pretendentus izvirzīja Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti.

Par “Gada uzlecošo zvaigzni” kļuva mūsu svarcēlāja Rebeka Koha, kura šogad savās pirmajās Olimpiskajās spēlēs svara kategorijā līdz 53 kilogramiem ieguva 4.vietu, tikai par 2 kilogramiem atpaliekot no bronzas medaļas ieguvējas sasniegtā rezultāta. Decembra sākumā Rebeka otro gadu pēc kārtas triumfēja Eiropas U-20 čempionātā, un iepriekš izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē.

“Labākā Latvijas trenera” balvu otro gadu pēc kārtas izpelnījās bobslejistu komandas vadītājs Sandis Prūsis. Viņa trenētās ekipāžas turpināja uzrādīt lieliskus rezultātus - Oskara Melbārža četrinieks pirmo reizi Latvijas vēsturē kļuva par pasaules čempioniem, kā arī izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā, bet Uģis Žaļims un Intars Dambis ieguva trešo vietu Eiropas kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām.

Atgādinām, ka Ventspils pilsētas „Gada atzinība sportā 2016” nominācijā „Labākā sportiste” balvu saņēma Rebeka Koha.