Ventspils atklātajā basketbola čempionātā pie uzvaras pirmajā mačā tikuši arī pagājušās sezonas bronzas medaļas ieguvēji – Brīvostas pārvaldes spēlētāji.

Ostinieki tikās ar Spara basketbolistiem un pēc četrām minūtēm līdzīgas cīņas veica pirmo izrāvienu, izvirzoties vadībā ar 13:4. Lai gan sāncenši prata pietuvoties divu punktu attālumā, ceturtdaļu Brīvostas pārvalde noslēdza savā labā (19:12), bet pirmajā puslaikā uzvarēja ar 40:27. Medaļnieku pārsvars turpināja augt arī otrajā puslaikā, tomēr sporta skolas jauniešiem izdevās izvairīties no sagrāves – 67:75. Brīvostas pārvaldes komandā 23 punkti un 11 atlēkušās bumbas Uģa Lasmaņa kontā, bet Sparā Kristapam Purpļevičam 20 punktu, septiņas atlēkušās bumbas un astoņas piespēles. Čempionātu ar uzvarām sācis viss pagājušās sezonas pirmais četrinieks, jo pirmajā spēļu dienā pie panākuma tika arī Z/KGrifs, Baltijas Ekspresis un Anzāģe.