FK Ventspils sāncensis Čempionu līgas kvalifikācijas mačos Somijas klubs HJK pēdējā nacionālā čempionāta spēlē cīnījies neizšķirti (1:1) ar citu Helsinku komandu HIFK.

Pašreizējie čempioni izvirzījās vadībā 49. minūtē, kad precīzi sita augumā mazais japāņu pussargs Atomu Tanaka (līgā septiņi vārti 18 spēlēs). Tomēr četras minūtes pirms mača beigām HIFK panāca izlīdzinājumu, neļaujot turnīra līderim jau trešo maču pēc kārtas tikt pie uzvaras.

HJK futbolisti pēdējās trīs kārtās tikuši vien pie diviem punktiem, turklāt iepriekšējā mačā viesos ar 0:3 cietuši sakāvi pret Turku Inter. Lai gan vēl nesen Helsinku klubam bija visai droša pirmā vieta turnīra tabulā, tagad, rēķinot zaudētos punktus, to jau apsteidz Rovaniemi RoPS, kam rezervē divi mači un ir par četriem punktiem mazāk.

Nākamajā kārtā komandas tiksies savā starpā. Ventspilnieki 14. jūlijā uzņems HJK savā laukumā, bet atbildes mačs Helsinkos risināsies 21. jūlijā.