Šovakar pulksten 19:40 Arēnā Rīga “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas sestajā spēlē Rīgas VEF uzņems čempiontitula aizstāvētāju “Ventspili”. Sērijā rezultāts ir 3-2 rīdzinieku labā, un, ja šovakar izcīnīs panākumu, VEF gāzīs no troņa kurzemniekus un izcīnīs titulu.

Pirms divām dienām Ventspilī abas komandas aizvadīja mazrezultatīvāko savstarpējo spēli sezonā – 138 punkti (75:63 VEF labā). Iepriekš mazāk rezultatīvā bija otrā riņķa spēle regulārajā turnīrā, kad VEF svinēja uzvaru ar 75:67 (142 punkti). Otrdienas mačs bija arī kļūdām bagātākais finālsērijā (“Ventspilij” – 20, VEF - 16) un precīziem tālmetieniem bēdīgākais (abas iemeta vien pa četriem trīspunktniekiem).

Apskati foto no otrdienas spēles!

“Viena no lietām, ko mēs vēl varam pilnveidot, ir trīspunktu metienu precizitāte. Līdz šim tikai vienā no spēlēm tā bijusi kaut cik solīda,” VEF uzbrucējs Mareks Mejeris norāda, ka vajadzētu atkārtot pirmajā spēlē sasniegto 45,8% precizitāti (11/24) tālmetienos. Mareks arī zina recepti, lai to izdarītu: “Jācenšas vēl vairāk kustināt bumbu, jo tādējādi varēsim tikt pie labām metienu iespējām.”

Sērijas piektajā mačā nepiedalījās ventspilnieku pieredzējušākais vīrs Kristaps Janičenoks, bet Rīgas komandai arvien nevar palīdzēt Bamba Fals. Tiesa, pēdējās divās spēlēs Bambas prombūtne kļuvusi mazāk jūtama, ko apliecina gan statistika (vairāk izcīnītas atlēkušās bumbas), gan Artūra Bērziņa “pamošanās” – ogrēnietis ceturtajā mačā Rīgā cieta sadursmē zem groza, bet pēc tam rādījis labāku sniegumu nekā iepriekš.

Abās pēdējās spēlēs Artūram pa deviņiem punktiem un vidēji četrām bumbām zem groziem, kā arī vairāk nekā citiem pamanāmāka agresivitāte. “Izslēgšanas spēlēs par draudzību ir jāaizmirst,” pēc mača televīzijā komentēja Bērziņš.

Ventspilniekiem šovakar jāiet uz visu banku, jo atkāpšanās ceļu nav – zaudējuma gadījumā nāksies atvadīties no pirms gada izcīnītā titula. “Mums ir ļoti svarīga spēle, uz ko arī jāgatavojas. Uz vienu spēli, neskatoties uz to, kas ir apkārt pirms vai pēc tam,” bijušo ventspilnieku, tagad VEF spēka uzbrucēju Artūru Bērziņu pēc ceturtā mača neinteresēja vēsturiskā statistika. Proti, četrās no piecām reizēm, kad finālsērijā bijis neizšķirts 2-2, titulu izcīnījusi tā komanda, kas uzvarējusi arī piekto maču.

sportacentrs.com

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: