Nedēļas nogalē ar aizraujošām spēlēm noslēdzās Ventspils pilsētas čempionāts basketbolā. Spēlē par trešo vietu tikās Brīvostas pārvalde un Anzāģe/Pope, bet finālā Z/K Grifs un Baltijas Ekspresis.

Spēlē par 3.vietu puslaikā brīvostnieki bija ieguvuši jau 20 punktu pārsvaru (48:28), tomēr Anzāģe padoties negrasījās un spēja pietuvoties, tomēr atspēlēties neizdevās un uzvaru ar 88:79 (26:16, 22:12, 19:24, 21:27) izcīnīja Brīvostas pārvalde, tādejādi iegūstot bronzas godalgas.

• Brīvostas pārvalde – K.Lasmanis 27, K.Remerts 27 (10ab), A.Bernāts 12, U.Lasmanis 12, E.Silarājs 5, G.Mūrnieks 3, A.Ziemanis 2, J.Šmidebergs, K.Bērziņš, E.Rutkovskis, J.Dārziņš.
  • Anzāģe/Pope – A.Šmits 25, E.Veinbergs 20 (12ab), J.Ozols 17, K.Libkovskis 5, I.Jansons 5, A.Bileskalns 4, T.Ozols 2, M.Bileskalns 1, E.Velmunskis, M.Indāns, K.Neimanis.

Galvenajā vakara spēlē laukuma devās iepriekšējo divu gadu čempioni Z/K Grifs pret Baltijas Ekspresi. Finālspēle aizritēja, kā jau tai pienākas, jo vadībā atradās te viena te otra komandu, bet izšķirošo izrāvienu trīs minūtes līdz beigām spēja veikt Z/K Grifs un izcīnīja uzvaru ar 76:70 (23:17,17:17, 18:22, 18:14).

• Z/K Grifs – V.Kohs 26 (11ab), M.Kiršteins 17, M.Auns 12, M.Sakne 7, N.Neverčiks 5, M.Grīnvalds 4, K.Gubāts 3, P.Rudzājs 2, J.Staķavs, A.Bāris, R.Pētersons.
  • Baltijas Ekspresis – E.Čoders 23, J.Zemels 16, D.Delvers 11, K.Šilbergs 6, R.Upe 5, J.Berķis 3, M.Gredzens 2, Krists Felš-Milbergs 2, D.Kundrats 2, A.Otto.

Turnīra simboliskais piecinieks:

• Mārtiņš Auns (Z/K Grifs) 16,2 pts + 5,7 reb + 7,3 piesp.
  • Kārlis Lasmanis (Brīvostas pārvalde) 24,1 pts + 7,7 reb + 4,6 piesp.
  • Edijs Veinbergs (Anzāģe/Pope) 12,0 pts + 11,5 reb + 0,6 piesp.
  • Klāvs Šilbergs (Baltijas Ekspresis) 21,2 pts + 7,7 reb + 2,4 piesp.
  • Andis Zariņš (SK Tārgale) 23,7 pts + 13,6 reb + 2,0 piesp.

• Viesturs Kohs (Z/K Grifs)

Šosezon čempionātā cīnās deviņas komandas SK Tārgale, Ventspils Tehnikums, Spars, Brīvostas pārvalde, Bērzi Plus, Z/K Grifs, Baltijas Ekspresis, Dūži un Anzāģe/Pope.

Sākumā komandas aizvadīja viena apļa mačus, pa reizei tiekoties katra ar katru. Otrajā posmā komandas tika sadalītas divās grupās – pirmajā spēlēs četras spēcīgākās, kas nodrošinājušas sev vietu izslēgšanas mačos, bet otrais piecinieks cīnījās par pēdējām divām ceļazīmēm uz ceturtdaļfinālu.

Spēles tika aizvadītas ne tikai Olimpiskā centra „Ventspils” basketbola hallē, bet arī Tārgales pamatskolas un Ventspils 1.pamatskolas sporta zālēs.

Iepriekšējā gadā par čempioniem 11 komandu konkurencē kļuva komanda Z/K Grifs, otrajā vietā palika Baltijas Ekspresis, bet trešie Ventspils Augstskola.