Vairāk kā 400 dalībnieku Rīgā startēja Lucavsalas „Open” sacensībās smaiļošanā un kanoe airēšanā.

Sporta skolas „Rīdzene” treneri un organizatori bija parūpējušies par interesantu sacensību programmu un bagātīgu balvu klāstu. Dalībnieki, atkarībā no vecuma grupas, startēja 1000m, 2000m un 3000m distancēs. Tie dalībnieki, kuri savā distancē ieguva pirmo līdz devīto vietu, izcīnīja tiesības startēt 200m finālbraucienā. Jaunāko grupu dalībnieki, lai nostātos uz starta, aizņēma visu Daugavas platumu.

No Ventspils sporta skolas „Spars” jaunajiem airētājiem 1000m distancē 2. vietu izcīnīja Rainers Uplejs, 3. vietu Marta Cepurīte. 2000m distancē 3. vietu izcīnīja Anna Saļņikova (trenere Digna Tuča). Pieaugušo grupā 3000m un 200m distancēs 3. vietu izcīnīja Mārtiņš Burkovskis (treneris Ojārs Burkovskis).

Pasākumu vēl interesantāku padarīja fotosesija ar Latvijas pašreiz labākā smaiļotāja Roberta Akmeņa maketu (1.v. Eiropas čempionātā 200m, 2.v. pasaules čempionātā 200m (treneris Z. Zujevs). Divi labākie fotosesijas foto atceļoja uz Ventspili, kuras izvēlējās slavenais sportists.