30. jūlijā izšķirošo spēli Eiropas čempionāta otrajā kārtā aizvadīja Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase, kuras sastāvā iekļauti arī trīs ventspilnieki: Rihards Lomažs, Artūrs Grīnbergs un Klāvs Čavars.

Lai mūsējie varētu kvalificēties astotdaļfinālam, vajadzēja uzvarēt Franciju. Spēli daudz labāk iesāka pretinieki, ātri iegūstot 12 punktu pārsvaru. Latvija prata atspēlēties un otrajā ceturtdaļā jau izvirzījās vadībā. Pēc tam spēle izlīdzinājās un abas komandas cīnījās ļoti līdzīgi –  cīņa ritēja punkts punktā.

Beigās veiksmīgāk spēlēja Latvija un svinēja uzvaru ar rezultātu 63:59. Tas nozīmē, ka Latvijas U18 izlase trešo reizi pēc kārtas cīnīsies Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā spēlēs ar mājiniekiem – Turcijas izlasi.