Astoto uzvaru pēc kārtas "Aldaris" LBL čempionātā izcīnījuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas savā laukumā ar 106:52 sagrāva "Latvijas Universitātes" komandu.

Laukuma saimnieki maču iesāka visai smagnēji, ne vien ātri netiekot drošā vadībā, bet pat nonākot zaudētājos 5:10. Mača gaita mainījās, kad laukumā devās Villijs Kempns. Enerģiskais amerikānis ne vien bija centīgs aizsardzībā, bet arī rezultatīvs uzbrukumā, izvirzot vadībā laukuma saimniekus 12:10, un kopš šī brīža komanda viesus vadībā vairs nelaida. Pirmo ceturtdaļu BK "Ventspils" uzvarēja 27:18, bet puslaiku - 53:37.

Lai gan dažkārt šādās spēlēs pārliecinošā vadībā esošā komanda otrajā puslaikā mēdz palaisties slinkumā, šī nebija tā reize. Otro puslaiku Roberta Štelmahera padotie aizsardzībā nospēlēja vēl labāk, ielaižot tikai 15 punktus un galu galā svinot vienu no šīs sezonas iespaidīgākajām uzvarām 106:52.

Pārliecinoši ventspilnieku rindās debitēja slaidais Kristers Zeidaks, gūstot 13 punktus, izcīnot piecas atlēkušās bumbas un atdodot četras piespēles. Vēl divciparu skaitlis punktus Mārtiņam Laksam (18), Ronalds Zaķis (15), Toms Leimanis (11, 5rp), Dāvis Lejasmeiers (11) un Artjoms Butjankovs (10, 9 ab). Savukār brīvdiena tika iedota Sandim Valteram.

BK "Ventspils" basketbolisti uzvarējuši 16 mačos no 17 un ir droši regulārās sezonas līderi (94,1% uzvaru). Sestdien ventspilnieki izbraukumā tiksies ar ar LMT BA komandu, bet savā laukumā nākamo LBL maču aizvadīs 18. martā, uzņemot miera traucētājus no Jūrmalas.

Ventspils - Latvijas Universitāte 106:52 (27:18, 26:19, 34:6, 19:9)
Ventspils: Laksa 18, Zaķis 15, Zeidaks 13, Lejasmeiers 11, Leimanis 11, Butjankovs 10 (9 ab), Kemps 9, Gulbis 7 (7 ab), Vilijams 5, Vairogs 5, Štelmahers 2, Timma (5rp)