Sesto panākumu BBL čempionātā izcīnījuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas savā laukumā ar 96:66 sagrāva Kazahstānas vicečempionus "Barsy".

Viesi Ventspilī bija ieradušies bez viena no saviem līderiem Edgara Žeļoņa, bet ventspilniekiem bija jāiztiek bez Sanda Valtera. Toties ierindā bija komandas jaunpienācējs Džerais Grants, tiesa, aizsteidzoties notikumiem priekšā, pirmajā mačā pēc pāris treniņiem jaunajā komandā ievērojami palīdzēt komandai viņam neizdevās.

BK "Ventspils" sāka ar izrāvienu 7:2, bet ceturtdaļas otrajā pusē sameta 12 punktus pēc kārtas, turklāt neskatoties uz to, ka laukumā jau tika sūtīti arī tālāki rezervisti. Pēc desmit minūtēm ventspilnieki bija vadībā 24:8, taču otrās ceturtdaļas vidū viesi bija uz pusi sadeldējuši savus mīnusus (29:21), liekot Robertam Štelmaheram pieprasīt minūtes pārtraukumu. Lai gan šo ceturtdaļu tomēr nācās zaudēt (21:22), mača turpinājumā lielas raizes pārsvara nosargāšana un palielināšana nesagādāja.

Spēles izskaņā laukumā darbojās teju jaunākie BK "Ventspils" spēki un tiešām priecēja ar savu sniegumu līdzjutējus. Piemēram, Toms Leimanis uzbruka ar 100% precizitāti (2p 3/3, 3p 1/1), bet kopīgiem spēkiem jaunieši ļoti azartiski cīnījās aizsardzībā. No 35 punktu pārsvara beigās gan palika apaļi 30 (96:66), tomēr jaunie spēlētāji izpelnījās līdzjutēju aplausus..

BK "Ventspils" tas bija sestais panākums septiņās spēlēs un šobrīd komanda grupā ieņem pirmo vietu, dalot to ar "Ņevežis" komandu, kuru mačā savā laukumā pieveica. 5. janvārī ar spēli pret šo komandu ventspilnieki uzsāks 2014. gadu.