Kamēr Ventspils piedzīvojumu parkā vēl noris jauno petankas laukumu izbūves darbi, Ventspils kērlinga kluba petankas sekcijas aktīvākie dalībnieki jau paguvuši piedalīties dažāda ranga sacensībās.

2013. gada petankas sezona Latvijā tika atklāta pirms mēneša Garkalnes novada Upesciema stadionā ar starptautisko turnīru "Vitamīni", kurā godalgotās vietas ieguva komandas no Lietuvas un Igaunijas. Pavisam nedaudz no goda pjedestāla pietrūka mūsu kluba komandai "Duets" (Aida Pētersone un Eva Martinsone), kas 32 komandu konkurencē ieņēma 4.vietu. Turpat Upesciemā 28.arīlī tika atklāts Latvijas čempināts petankā, ar individuālās meistarības pārbaudi sievietēm.

Ventspilnieces gan neieguva godalgotas vietas, taču demonstrēja stabilitāti rezultātos, izcīnot vietas tūlīt aiz pirmā trijnieka: Marta Kozinda, Evita Brālīte, Inga Apmane attiecīgi ierindojās 4., 5. un 6.vietā. Kopvērtējumā 30 dalībnieču konkurencē pārējās sešas čempionātā startējušās Ventspils spēlētājas ierindojās tūlīt aiz pirmā desmitnieka. Savukārt, Latvijas čempionātā vienspēlēs vīriešiem ventspilnieki Viesturs Grosbārdis, Kristaps Bože, Māris Lācis izcīnīja 9., 10. un 11.vietu.

Upesciema petankas laukumos sākās arī Latvijas čempionāta trīs posmu maratons tripletiem. Šajā disciplīnā Ventspils kērlinga kluba petankas sekcija tika pārstāvēta ar piecām komandām. Vīriešiem vienpadsmit komandu konkurencē izcilu sniegumu parādīja Ventspils kērlinga kluba komanda “Ventspils 1” (Māris Lācis, Ēriks Viļumovs, Kristaps Bože), kas šajā sacensību posmā ieguva 1.vietu. Labu sniegumu nodemonstrēja arī otra vīriešu komanda – “Ventspils 2”, Ervīns Grundštoks, Nauris Bogdanovičs un Sandijs Viļumovs šo posmu noslēdza piektajā vietā, tūlīt aiz finālkvarteta.

Sieviešu komandu sacensībās no desmit startējošām komandām trīs veidoja Ventspils kērlinga kluba petankas spēlētājas. Vislabāk veicās Agitai Puriņai, Aijai Rudzītei un Gunitai Treigūtei (komanda "Anemones"), kuras izcīnīja 4.vietu. Tūlīt aiz finālčetrinieka 5.vietu izcīnīja "Trio": Aida Pētersone, Eva Martinsone, Evita Brālīte. Komandai “Lavīna" (Inga Apmane, Marta Kozinda, Iveta Konošonoka) pavisam nedaudz pietrūka no finālčetrinieka, šoreiz 7.vieta. Upesciema posmā uzvareja Upesciema sporta kluba komanda "Gaujas lēdijas".

Nākošajā nedēļā notiks vēl pēdējie laukuma izbūves darbi, un petankas sezona varēs sākties arī Ventspilī. Jāpiezīmē, ka Latvijas čempionāta nākamais posms trijniekiem notiks 8.jūnijā Ventspils Piedzīvojumu parka jaunajos petankas laukumos.