"Ventspils" basketbolisti izcīna trešo vietu LBL čempionātā.

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas bronzas godalgas ceturtdien izcīnīja pagājušās sezonas čempionvienība "Ventspils", kas sērijas par trešo vietu trešajā cīņā pieveica "Valmiera" komandu ar rezultātu 108:52 (21:13, 38:8, 25:17, 24:14).

Līdz ar to sērijā līdz trijām uzvarām "Ventspils" triumfēja ar 3-0.

Šajā mačā otrajā ceturtdaļā "Ventspils" uzvarēja ar 30 punktu pārsvaru, bet pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar 59:21, kas otro puslaiku praktiski padarīja par formalitāti.

"Ventspils" komandā rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Mareks Jurevičus, bet pa 15 punktiem guva Mateo Kedžo un Ernests Kalve. Savukārt "Valmieras" vienībā Kaspars Cipruss guva 18 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

Līdz ar to pirms un pēc mača "Ventspils" komanda saņēma bronzas godalgas par izcīnītajām trešajām vietām divos čempionātos. Pirms spēles ventspilniekiem pasniedza "Mastercard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) turnīra bronzas medaļas.

Kā ziņots, abu komandu pirmajā mačā "Ventspils" savā laukumā uzvarēja ar 114:73, bet otrajā mačā triumfēja sīvā cīņā ar 104:103.

Pusfinālos "Valmiera" ar 0-3 pārliecinoši piekāpās "Barons" vienībai, bet "Ventspils" ar 2-3 atzina "VEF Rīga" vienības pārākumu.

Jau ziņots, ka pēc zaudējuma pusfinālā no "Ventspils" vienības galvenā trenera amata tika atlaists horvātu speciālists Silvano Poropats un komandu līdz sezonas beigām vadīs Guntis Endzels, bet viņam palīdzēs vienības Goda treneris Armands Krauliņš.

38 gadus vecais Poropats "Ventspils" komandu vadīja no šī gada janvāra, kad galvenā trenera amatu pārņēma no Agra Galvanovska.