Vakar AS Ventspils maiznieks darbiniekiem darba devējs piedāvāja pagarināt neapmaksātu atvaļinājumu vēl par divām nedēļām.

Darbinieki tam nepiekrīt – viņi grib strādāt. Pirmdien beigsies pirmais divu nedēļu neapmaksātais atvaļinājums, kas tika piedāvāts Ventspils maizes kombināta darbiniekiem.

Ventas Balss rakstīja, 9. jūlijā uzņēmums apturēja ražošanu finansiālu problēmu dēļ, kuras acīm redzot neizdevās atrisināt divu nedēļu laikā. Vakar maizes kombinātā notika sapulce, kurā valdes priekšsēdētājs Klāvs Ķuda piedāvāja darbiniekiem pagarināt neapmaksāto atvaļinājumu vēl par divām nedēļām. Vairumam maizes cepēju šis piedāvājums nav pieņemams, vēl jo vairāk tāpēc, ka viņi nav saņēmuši arī jūnija algu. Visiem ir jāveic kārtējie maksājumi, daudziem vēl ir arī kredīti.

Vakardienas sapulcē vadītājs solīja izmaksāt darbiniekiem trešdaļu jūnija algas. «Ar trešdaļu algas es par dzīvokli nesamaksāšu,» ar rūgtumu sacīja viena no maizes kombināta darbiniecēm Līga, kuru Ventas Balss vakar sastapa pie Darba inspekcijas Ventspils filiāles. Meklēdami taisnību un atbalstu, uz šejieni atnākuši aptuveni 15 maizes kombināta darbinieki. «Mēs ļoti labi zinām un pildām savus pienākumus, tagad gribam uzzināt arī savas tiesības,» visu vārdā runā Tatjana, kas maizes kombinātā strādā astoņus gadus.

Darba inspekcijā darbinieki uzzinājuši par trīs iespējamiem savas tālākās rīcības variantiem: piekrist pagarināt neapmaksāto atvaļinājumu; abpusēji vienoties ar darba devēju par darba attiecību pārtraukšanu; pieprasīt rakstiskā formā no darba devēja nodrošināt viņus ar darbu. Pēc Darba inspekcijas apmeklējuma maizes kombināta darbinieki izvēlējās trešo variantu.

Ja darba devējs nenodrošinās viņus ar darbu, par ko viņam ir jāinformē rakstiski, maizes cepēji domās, ko darīt tālāk. «Mēs gribam kopā ar darba devēju atrast abām pusēm pieņemamu risinājumu. Mēs negribam konfliktēt, bet gribam strādāt,» saka Laima, kas maizes kombinātā nostrādājusi 13 gadu.

Tie, kas maizes kombinātā nostrādājuši vien dažus mēnešus, gaida tikai jūnija algas izmaksu un gatavi meklēt darbu citā vietā. Visneapskaužamākā situācijā nonākušas tās ģimenes, kurām uzņēmumā strādā vairāki cilvēki. Piemēram, Svetlana strādā kombinātā 32 gadus, tepat strādā arī viņas vīrs.

Kombināta darbības apturēšana laulātajam pārim nozīmē dubultu problēmu – bez algas un bez darba palikuši divi apgādnieki. Vakar Ventas Balsij neizdevās sazināties ar Ventspils maiznieka vadītāju Klāvu Ķudu. Maksātnespējas reģistrā vakar nebija informācijas par Ventspils maizes kombinātu. Nodarbinātības valsts aģentūras filiālē arī nebija ziņu par iespējamo masveida cilvēku atlaišanu no maizes kombināta.

Vakar maizes kombināta darbinieki apjukuši vēlējās rast atbalstu Darba inspekcijā.

Formāli viņi nav bezdarbnieki, taču faktiski darba viņiem arī nav. Foto: Juris Ģigulis

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: