16. - 21. augustā Ventspilī norisināsies Mūsdienu ritma mūzikas festivāls - meistarklases “Ventspils Groove 2010”.

Turpinot iepriekšējos gados aizsāktās tradīcijas meistarklašu dalībnieki varēs papildināt savas zināšanas pie pazīstamiem Latvijas mūziķiem, kā arī pasniedzējiem un viesmāksliniekiem no Slovākijas, Dānijas, ASV un Nīderlandes. Festivāla ietvaros 20.un 21.augustā Ventspils Rātslaukumā notiks arī koncerti. 

Piektdien, 20.augustā, plkst.19:00 koncertā uzstāsies folkdžeza grupa “Patina” , kuras sastāvu veido vokāliste un kokļu spēlmane Biruta Ozoliņa, taustiņistrumentālists un perkusionists Viktors Ritovs, klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners, basists Oļegs Grišins un bundzinieks, perkusionists Tālis Gžibovskis.

Koncertā muzicēs arī Jeruzalemes Rubīna mūzikas akadēmijas pasniedzējs un “Jerusalem Jazz Band” dibinātājs, komponists un aranžētājs Boriss Gammers, kurš atzīts ne tikai par klarnetes un saksofona virtuozu, bet arī visu džeza stilu ekspertu. Kopā ar šo izcilo mākslinieku uzstāsies arī viens no Latvijas labākajiem saksofonistiem, viens no pirmās džeza mūzikas izdevniecības Latvijā dibinātājiem, mūzikas producents, mūzikas studijas "Peforming Art School” vadītājs un pedagogs, vairāku Ventspils Groove festivālu – meistarklašu vadītājs Deniss Paškēvičs ar grupu.

Vēl šajā koncertā uzstāsies viens no šā gada Ventspils Groove meistarklašu vadītājiem, slovāku izcelsmes ģitārists un Amsterdamas mūzikas skolas ģitārspēles pasniedzējs, "Holland Casino Jazz un Pop Award 2007" laureāts, grupas “Vlado Spisiak Band” līderis Vladimirs (Vlado) Spisiak.

Sestdien, 21.augustā, plkst.15:00 koncertā muzicēs gan meistarklašu dalībnieki, gan arī Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ziemeļkurzemes reģiona mūzikas skolu apvienotais bigbends Kārļa Vanaga vadībā.

Savukārt plkst. 19:00 festivāla noslēguma koncertā uzstāsies Kārļa Vanaga vadītais “City Jazz Big Band” (Latvija), Berkli Mūzikas koledžas Bostonā asociētais profesors, vokālists Joey Blake (ASV), kā arī grupa “Modest Midget”, kurā apvienojušies dažādu nacionalitāšu mūziķi - sitaminstrumentālists Artis Orubs (Latvija), taustiņinstrumentālists Tristan Hupe (Nīderlande), basģitārists Richard Zoer (Nīderlande) un solists, ģitārists Lonny Ziblat (Izraēla).

VENTSPILS GROOVE 2010 meistarklases vadīs:

Inga Bērziņa  (vokāls) - Latvija

Madars Kalniņš (taustiņinstrumenti) - Latvija

Kaspars Grigalis  (sitaminstrumenti) - Latvija

Staņislavs Judins  (bass) - Latvija

Artūrs Kutepovs (ģitāra) - Latvija

Luis Ruben Diaz (bundzinieks, perkusionists) - Argentīna/Amsterdama

Vladimir (Vlado) Spisiak (ģitāra) - Slovākija /Amsterdama

Joey Blake ( vokāls)-  ASV

Bo Stief (basģitāra) - Dānija

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: