Pirātu Salas īpašnieka iecerei šovasar rīkot diskotēkas, kāju priekšā aizlikuši tuvējo māju iedzīvotāji. Viņi uzskata, ka alus dārzs nelabvēlīgi ietekmē jauniešus un radītais troksnis traucē iedzīvotājus.

Ventspils dome, izsniedzot tirdzniecības licenci, ņēmusi vērā Medņu, Staru un Gaismas ielas iedzīvotāju iebildumus par troksni un nekārtībām ballīšu laikā, izšķiroties par labu iedzīvotāju naktsmieram, nevis jauniešu izklaidei. Šovasar Pirātu salai atļauts darboties tikai laikā no desmitiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā.  

Kafejnīcas īpašnieks, Ivars Brūvers apgalvo, ka bez nakts diskotēkām Pirātu salu nāksies slēgt un darbu zaudēs vairāki cilvēki. Viņš esot meklējis kompromisu ar kaimiņiem, aicinot neliegt vismaz piecus pasākumus vasaras laikā. Par to uzņēmējs gatavs uzņemties atbildību par salauztiem žogiem un citiem postījumiem, ja tādi gadītos.

Tomēr kaimiņus, kas pagājušā gada nogalē vērsušies Ventspils domē ar lūgumu aizliegt Pirātu salas darbību, vieno pārliecība, ka šādas izklaides, kur jaunieši lieto apreibinošas vielas, alkoholu un tabakas izstrādājumus nav atbalstāmas. Kafejnīcas darbība nelabvēlīgi ietekmējot pilsētvidi, bojājot viesiem iespaidu un pasliktinot kriminogēno situāciju jauniešu vidē.

Iedzīvotāji savu prasību Domei pamato ar Pašvaldības policijas pagājušās vasaras laikā regulāri saņemtajiem izsaukumiem uz Pirātu salu. Tie bija saistīti ar nakts miera traucēšanu un skaļu mūzikas atskaņošanu diennakts klusajā laikā. Policija apstiprina 13 izsaukumus par kuriem trīs reizes sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli un septiņas reizes izteikti mutiski brīdinājumi. Tomēr kopumā atzīst, ka kafejnīca nopietnus sabiedriskās kārtības pārkāpumus nerada.

Pašvaldības policijas vadītāja vietnieks, Anatolijs Dzelzkalējs Ventas Balsij atklāj, ka pastāv bažas par šo izsaukumu objektivitāti. Ne reizi salauzts žogs vai dabisko vajadzību kārtošanu pie sētas, pašvaldības policija nav konstatējusi. Arī trokšņu mērījumus oficiāli veikt nav iespējams, jo policijas rīcībā nav atbilstošas iekārtas.

Kafejnīcas īpašnieks, Ivars, izsaka pieņēmumu, ka arī šogad tuvējo māju iedzīvotāji traucēs pašvaldības policiju cik bieži vien iespējams, lai ar šiem protokoliem varētu apelēt pie Domes, kuras rokās ir kafejnīcas liktenis. Viens izsaukums jau esot saņemts.

Tas bijis par privātu ballīti, kurā iekštelpās atpūtušies 35 cilvēki. „Izskatās, ka kaimiņi turpinās cīņu par kafejnīcas slēgšanu un kompromiss netiks panākts” prognozē Brūvelis. Tikmēr Ivars vēl nezaudē cerību un iesniedzis Ventspils pašvaldībā divus iesniegumus. Vienu, lai saņemtu atļauju darboties vismaz sestdienās arī nakts stundās, otru par lielāka mēroga izklaides pasākuma organizēšanu piejūras teritorijā – līdzīgu kā pludmales ballītes Liepājā.

Ventspils domes Ekonomikas nodaļas vadītājs Laimonis Strujevičs apstiprināja, ka šādi iesniegumi ir saņemti un vienojoties ar domes izpilddirektoru Aldis Ābeli, nolemts jautājumu tālāk virzīt Jaunatnes lietu komisijai.

„Pašvaldība uzskata, ka biznesa ir jāattīstās un interesantiem pasākumiem jābūt, tādēļ arī aicinās uzņēmēju sadarboties. Tomēr tas jādara samērojot abu pušu intereses. Nedrīkst aizmirst par tiem iedzīvotājiem, kas dzīvo kafejnīcas tuvumā un kuriem tiek traucēts nakts miers”, atzīst Strujevičs.

Tikmēr Ivars Brūvelis prāto, ka skaņas izolāciju ēkai nevar atļauties, jo nav garantija, ka aizliegumi un protesti nesekos arī turpmāk. Pēdējais, izmisīgais solis no viņa būs mūzikas atskaņošana visas dienas laikā, sākot jau no agra rīta. Tomēr Bruvers vēl aizvien cer uz sadarbību. Ja izdotos saņemt atļauju vismaz piecām diskotēkām, Pirātu sala darbotos arī šovasar. 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: